,

Naturalne szampony Swiss Image

Naturalne szampony Swiss Image

Coraz większą uwagę zwracamy na zdrowy tryb życia – czytamy składy produktów, uczymy się, co jest dobre dla naszych organizmów, a co nie. Także w dziedzinie kosmetologii następują ogromne zmiany. Dbając nasze ciała wybieramy kosmetyki, które są bezpieczne nie tylko dla nas, ale też dla środowiska.

Świadomy i przemyślany wybór pozwala uniknąć alergii, uczuleń, a w przypadku włosów zapobiega ich wypadaniu czy utracie koloru z powodu nadmiaru środków chemicznych. Poza tym używanie naturalnych kosmetyków ma pozytywny wpływ na stan środowiska naturalnego.

Naturalne szampony są, w przeciwieństwie do zwykłych, pozbawione wielu sztucznych substancji, które odpowiadają m.in. za pienienie się, ładny kolor czy zapach. W składzie kosmetyków Swiss Image widnieje alpejska woda glacjalna, czyli polodowcowa, która wyróżnia się zbawiennym działaniem na włosy i skórę głowy – nawilża (i wspomaga utrzymanie odpowiedniego nawilżenia przez długi czas) i nie podrażnia, ułatwiając codzienną pielęgnację.

Szampony są również bogate w inne naturalne składniki: linia Basic Care opiera się na roślinnych ekstraktach takich jak ten z pestek winogron czy z prosa albo kompleks miodowy, a w przypadku linii Advanced Care są to również wyciągi z ziół alpejskich.

Swiss Image to szampony bez parabenów i silikonów, stąd początkowa reakcja włosów może być niezadowalająca. Mogą wydawać się one matowe, puszyste bądź lekko tłuste, ale przy regularnym stosowaniu naturalnych produktów ich pozytywny wpływ z pewnością zostanie zauważony. Fryzura nie będzie oklapnięta, a włosy pozbędą się obciążenia w postaci silikonów ze zwykłych produktów, których dobre działanie jest tylko pozorne.

Brak parabenów, czyli substancji konserwujących, zapewnia delikatne oczyszczanie, które, w połączeniu ze starannie wyselekcjonowanymi składnikami odżywczymi, jest najlepszą drogą do utrzymania zadbanych i mocnych włosów.

Dodatkowo produkty Swiss Image to szampony nietestowane na zwierzętach, co, mimo szerokich działań na rzecz ochrony zwierząt, wcale nie jest oczywistością w przypadku wielu marek.

szampony naturalne swiss image

Jest to szczególnie ważny argument, przemawiający za tymi szamponami i odżywkami, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę postępujące niszczenie środowiska naturalnego oraz okrucieństwo, z jakim testuje się liczne produkty właśnie na zwierzętach. Kosmetyki badane przez zespoły specjalistów z bogatym doświadczeniem są w pełni bezpieczne dla delikatnej skóry głowy, która wymaga wyjątkowej pielęgnacji.

Naturalne szampony i odżywki są dostępne w drogeriach Rossmann i w niektórych sklepach Super-Pharm. Możesz sprawdzić gdzie w Twoim mieście zakupisz produkty marki Swiss Image, a ich ceny oscylują w granicach 20-30 złotych.

Wśród nich można znaleźć zarówno produkty dedykowane włosom normalnym, jak i farbowanym albo o specjalnych potrzebach. Są to na przykład szampony i odżywki stworzone z myślą o włosach pozbawionych objętości, suchych albo zniszczonych, wymagających intensywnej regeneracji oraz specjalne kosmetyki utrwalające kolor włosów farbowanych.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.