,

Odzież patriotyczna – nowa moda?

Odzież patriotyczna – nowa moda?

Historia Polski jest skomplikowana, ale fascynująca. Teraz okazuje się, że ma ona wpływ nie tylko na decyzje podejmowane przez polityków – śmiało wkracza również na salony. Dlaczego? Czym właściwie jest odzież patriotyczna?

W modzie wciąż pojawiają się nowe trendy. Świetnym przykładem jest odzież nacjonalistyczna, która robi ostatnimi czasy prawdziwą furorę. Młodzi konsumenci, wzorując się na swoich idolach, nabywają koszulki z patriotycznymi napisami, wizerunkami żołnierzy wyklętych czy orła białego. Wszystko po to, aby zaakcentować swoje pochodzenie lub miłość do ojczyzny. Zyskują firmy, które zagospodarowały tę niszę i pokusiły się o stworzenie linii o patriotycznym charakterze. Musisz wiedzieć, że gdybyś się zdecydował na wzbogacenie szafy właśnie o takie produkty, masz do wyboru m.in. odzież klasyczną i sportową.

Odzież narodowa – okaż swoją polskość

Cel odzieży patriotycznej jest widoczny w samej nazwie – służy ona do podkreślenia patriotyzmu, przywiązania do ziemi. Nie od dziś jednak wiadomo, że modzie pomagają znani i lubiani. Rozkwit zainteresowania właśnie taką odzieżą należy wiązać z faktem, że w ostatnich latach w Polsce wielu polityków nowych opcji politycznych postawiło właśnie na nią. Nie brakuje również piosenkarzy i artystów, którzy – m.in. przez ubrania patriotyczne – okazują swoje poglądy.

koszulki patriotyczne dla kobiet

Co możesz zakupić w sklepach?

Patriotyczna odzież jest czymś, co chętnie zobaczyłbyś w swojej szafie? Czas na zakupy! Okazuje się, że będziesz miał w czym wybierać, bo ciuchy patriotyczne są produkowane z myślą o różnych okazjach. Co więcej, poza koszulkami czy bluzami, bez trudu znajdziesz patriotyczne spodnie, kamizelki czy nawet marynarki. W praktyce możesz stworzyć wiele ciekawych stylizacji. Dodatkowym plusem powinno być to, że firmy zajmujące się projektowaniem i produkcją takiej odzieży wzorują się na aktualnych trendach. Dzięki temu zakładając odzież patriotyczną możesz nie tylko okazać swoje poglądy, lecz także wyglądać modnie.

Specjalne linie dla kolekcjonerów

Od odzieży patriotycznej należy oddzielić odzież historyczną. Na taką składają się m.in. mundury żołnierzy walczących w I wojnie światowej czy średniowieczne suknie. Są one wykorzystywane przez miłośników historii, którzy spotykają się m.in. na zlotach czy rekonstrukcjach. Klientami sklepów z odzieżą historyczną są również teatry i wytwórnie filmowe.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

2 Responses
 1. Największe marki odzieży patriotycznej to głównie Red is Bad i Surge Polonia.

   
 2. Ta moda jest ciekawa. Widać było po kolekcji Roberta Kupisza, że chcemy nosić orła na przedzie,
  więc uderzenie w ludzi uprawiających sport wydawało się naturalne!
  Mi się to podoba.

  Pozdrawiam,
  Matt C z Elikart M elikart.pl

   

Comments are closed.