,

Odżywki na dłuższe rzęsy - i wyjście bez maskary nie będzie problemem

Odżywki na dłuższe rzęsy - i wyjście bez maskary nie będzie problemem

Podkreślone rzęsy to obowiązkowy element każdego makijażu, a jednocześnie ich malowanie wiąże się z jednej strony z rozmazywaniem lub osypywaniem tuszu, z drugiej przeciwnie – z trudnym zmywaniem, co u osób z wrażliwą skórą i oczami nie jest ulubioną czynnością. Na szczęście są sposoby na rzęsy piękniejsze nawet saute.

Kiedy chcemy zadbać o piękną oprawę oczu, ale nie lubimy się malować mocno na co dzień, nie jest to wymagane w naszej pracy lub po prostu chcemy oszczędzić czas – dziś to żaden problem zadbać, by rzęsy były wyraziste nawet niepomalowane.

Z pomocą przyjść może odżywka do rzęs, która sukcesywnie stosowana wzmocni, wydłuży i pogrubi włoski. Najczęściej na efekty trzeba poczekać, maksymalne są po kilkunastu dniach lub po miesiącu, ale potem, po pełnej kuracji zalecanej przez producenta konkretnej odżywki, wystarczy stosować kosmetyk nieco rzadziej, dla podtrzymania efektu.

Na rynku dostępne są różne preparaty, w swoim składzie mające naturalne składniki, wyciągi roślinne i olejki, witaminy, niekiedy peptydy, aminokwasy i ceramidy, których zadaniem jest wzmocnienie cebulek oraz samych rzęs na długości. Nie sposób przewidzieć, które składniki i jaka konkretna marka sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej ze wszystkich.

Pomocne są opinie o odżywkach w internecie, kiedy jednak nie trafimy od razu na produkt, który zapewni „efekt wow” po upływie potrzebnego czasu, to warto wypróbować inny.

Najczęściej do nakładania produktu służy aplikator w kształcie pędzelka, taki jak do eyelinera. Nakładamy odżywkę na linię rzęs zależnie od wskazań producenta – raz, czasami dwa razy dziennie. Są także odżywki ze szczoteczką jak maskara.

Te zastąpić mogą w codziennych, niekoniecznie bardzo wyjściowych sytuacjach, maskarę, stanowić dla niej alternatywę, jak też wzmacniającą i chroniącą włoski bazę pod makijaż. Już samo pociągnięcie takim bezbarwnym preparatem sprawi, że rzęsy staną się bardziej błyszczące i optycznie przyciemnione.

Taka odżywka pomóc może osobom, które nie ruszają się bez wytuszowanych rzęs nawet „rano po bułki”, ale chciałyby zerwać z tym przyzwyczajeniem i czasem dać rzęsom odpocząć. Może też być pierwszym kosmetykiem dziewczynki, która chciałaby się malować do szkoły, a nie jest to w danym miejscu albo w jej wieku wskazane.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.