,

Peeling kawitacyjny - co powinnaś o nim wiedzieć?

Peeling kawitacyjny - co powinnaś o nim wiedzieć?

Regularne złuszczanie naskórka to podstawa do tego, by skóra była oczyszczona, odświeżona i dotleniona, a przy tym z łatwością przyjmowała składniki odżywcze z preparatów pielęgnacyjnych. Peeling kawitacyjny to jedna z ulubionych metod złuszczania skóry, nie tylko w gabinetach kosmetycznych, ale także w domowych warunkach. Niewielka szpatułka, odrobina wody, toniku lub soli fizjologicznej, a także systematyczność: to prosty przepis na czystą, odmłodzoną i po prostu piękną skórę!

Jak działa peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny jest nie tylko bardzo skuteczny, ale również przyjemny w użyciu. Wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia, zakończonego płaską szpatułką. Jest ona wprawiana w mikrodrgania, których nie czujesz, a które to właśnie przynoszą efekty. 

Kawitacja (bo tak jest zwany zamiennie peeling kawitacyjny) zamienia pod wpływem tych drgań ciecz w gaz. W ten sposób martwe komórki naskórka są podważane i dosłownie odklejane od skóry. Dlatego podstawą jest dopilnowanie tego, by skóra w obszarze zabiegowym zawsze była dobrze zwilżona. W przeciwnym wypadku z zabiegu nici. 

Jak wykonywać peeling kawitacyjny? 

Wykonanie peelingu kawitacyjnego jest bardzo proste, a przygotowanie do niego nie wymaga niczego szczególnego. Dlatego z powodzeniem może być przeprowadzany samodzielnie w domowych warunkach. 

Najpierw trzeba zmyć makijaż i dokładnie oczyścić twarz, szyję i dekolt. Najlepiej zrobić to specjalnym kosmetycznym żelem do usuwania makijażu. Po prostu nakładasz go na zwilżoną twarz i oczy, masujesz do uzyskania piany, a następnie zmywasz wodą: wraz z resztką kosmetyków. Tak przygotowana skóra może zostać już poddana działaniu kawitacji. 

Przygotuj wacik i wybrany preparat: wodę, tonik (bezalkoholowy) lub sól fizjologiczną. Zwilż wacik i przetrzyj fragment skóry, do którego chcesz przyłożyć szpatułkę. Wykonaj 2-3 delikatne, subtelne i powolne przesunięcia w jednym kierunku i przejdź dalej. Szczególnie dokładnie wykonuj je w strefie T: czoło, nos i broda. Tam bowiem tworzy się najwięcej zaskórników. 

Efekty złuszczania kawitacyjnego

Peeling kawitacyjny jest uwielbiany przede wszystkim za swoje działanie. Jest nieinwazyjny, a u większości osób nie powoduje nieprzyjemnych odczuć. Inni mogą odczuwać delikatne mrowienie lub tysiące igiełek pod skórą, jednak jest to przeważnie dość przyjemne uczucie. 

Efekty peelingu kawitacyjnego są wymierne i zauważalne dość szybko. Skóra staje się oczyszczona, wyrównuje i odświeża się jej koloryt, zyskuje promienny i młodzieńczy wygląd. Dodatkowo taki mikromasaż pobudza mikrokrążenie, co przekłada się na efekt przeciwzmarszczkowy. Można więc śmiało powiedzieć, że peeling kawitacyjny ma w dłuższej perspektywie bezpośredni wpływ na redukcję zmarszczek. 

Kiedy pojawiają się pierwsze widoczne efekty? 

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Skóra jest jaśniejsza, ma zdrowszy kolor i jest miękka. Aby jednak go utrzymać, trzeba pamiętać o systematyczności. Jeśli masz mieszaną lub tłustą skórę, peeling kawitacyjny możesz wykonywać 1-2 razy w tygodniu. Skórze wrażliwej, suchej i normalnej takie złuszczanie wystarczy raz na dwa tygodnie. 

Dalsze efekty, jak ujędrnienie i spłycenie zmarszczek są widoczne w dalszej perspektywie. Nie jest ona jednak odległa. Wystarczy około miesiąca regularnych zabiegów, by cieszyć się wymiernymi, trwałymi i satysfakcjonującymi rezultatami.

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *