,

Piankowe biustonosze – czy sprawdzą się przy dużym biuście?

Piankowe biustonosze – czy sprawdzą się przy dużym biuście?

Panie obdarzone przez naturę większym biustem nie mają łatwo. Warto więc wiedzieć, jakie typy biustonoszy wybierać, aby móc cieszyć się swobodą i uniknąć nadmiernego przykuwania uwagi. I kiedy dany model sprawdzi się najlepiej.


Duży biust
– duży problem w lecie?

Znalezienie odpowiedniej bielizny z miseczkami w dużych rozmiarach jest na szczęście dziś coraz łatwiejsze. Powstaje coraz więcej firm, które szyją bieliznę z myślą o rzeczywistych potrzebach kobiet, niepasujących do tabeli rozmiarów złożonej z czterech literek i ledwie kilku różnych obwodów. Ciągle jednak kobiety mające duży biust narzekają, że trudno im latem czuć się wygodnie.

Nie da się zaprzeczyć, że każdy stanik to dodatkowa warstwa ubrania, przykrywająca delikatną w tym miejscu skórę. A piankowe, usztywniane biustonosze, tak chętnie wybierane w zimne miesiące, w upały niekoniecznie sprawdzą się najlepiej. Z drugiej jednak strony przy obfitym biuście problemem stają się odparzenia pod piersiami, gdzie bez stanika stykają się one ze skórą tułowia, czy też nieprzyjemne gromadzenie się w tych miejscach potu.


Biustonosze miękkie
czy usztywniane?

Są kobiety, które nie wyobrażają sobie życia bez biustonoszy piankowych. Są one dyskretniejsze, dobre nawet pod cienkie ubrania, a dostępne w wersji bezszwowej – zdecydowanie praktyczniejsze od miękkich tego samego rodzaju. Te ostatnie mogą nie zapewniać odpowiedniego podtrzymania piersi i nie poradzą sobie z nadaniem pełniejszego kształtu. Ponadto, powiedzmy sobie szczerze, mocno się pod nimi odznaczają sutki – co nie jest raczej pożądane pod służbową koszulą.

Zatem miękki bezszwowy stanik sprawdzi się, jeżeli biust jest naturalnie jędrny i pełny i kiedy nie jesteś narażona na gwałtownie zmiany temperatur. W innych wypadkach, gdy chcesz mieć idealnie gładki stanik – wybierz piankowy. Także biustonosz bardotka – czyli o poziomej linii, z odpinanymi ramiączkami – powinien być lekko usztywniony, aby utrzymał zebrany do dekoltu biust. I na tym kończy się przydatność pianki.

W rzeczywistości dla wielu kobiet hojniej obdarzonych przez naturę to właśnie miękkie biustonosze okazują się wygodniejsze. Dobrze uszyte, o odpowiednim fasonie i rodzaju materiału, nie będą odznaczać się pod większością ubrań, a kombinacja odpowiedniej elastyczności i stabilności obwodu i miseczek sprawia, że podtrzymanie i kształtowanie biustu może być znakomite.


Biustonosz bardotka, balkonetka full-cup –
co to oznacza?

Kiedy już zainteresujesz się poprawnym „ostanikowaniem” – jak rzecz nazywana bywa na poświęconych dopasowywaniu biustonoszy forach internetowych – spotkasz się zapewne też z różnymi nazwami typów. Ich znajomość pozwoli przekonać się, jakie staniki lubisz, i odwiedzając sklep z bielizną damską, przeszukiwać tylko te, w których czujesz się najlepiej.

Biustonosz bardotka, ten bez ramiączek, na pewno dobrze znasz. Mając duży biust, nie musisz wcale go unikać – ważny jest mocno podtrzymujący obwód, z dobrego materiału, czasem o rozmiar mniejszy, niż nosić normalnie. Balkonetka to najpopularniejszy typ – zapewnia on duże, ale nie całkowite zabudowanie, dobrze podnosi i zaokrągla biust. Średnio wysoki mostek i pozioma górna linia sprawdzi się przy większości dekoltów.

Do tych głębokich, w kształcie V, wybierz plunge, czyli biustonosz z obniżonym mostkiem i miskami ciętymi ukośnie. Full-cup jest pełny, zabudowany pod obojczyki– lubią takie modele dojrzałe panie, sprawdzi się przy bardzo obfitym i ciężkim biuście. Obdarzony specjalnym zapięciem u góry miseczki będzie stanikiem do karmienia. Half-cup to jego przeciwieństwo – najczęściej koronkowy i bardzo ozdobny, jak sama nazwa mówi, zakrywa tylko dolną połowę piersi. Można znaleźć go również z większymi miseczkami.

 

Odwiedź sklep z bielizną damską i zobacz, jaki masz wybór

Jeżeli masz blisko sklep stacjonarny, możesz przymierzyć i porównać różne modele i typy konstrukcji. Jeżeli zwykle unikasz takich zakupów i bierzesz po prostu pierwsze, co wpadnie Ci w ręce – zdziwisz się, że biustonosze miękkie występują w tylu różnych wariantach i mają takie piękne barwy i wzory.

Jeśli kupujesz przez internet – ze względu na niższe ceny albo nie masz w ogóle innej możliwości – pamiętaj, że obsługa sklepu służy radą, a nietrafiony rozmiar czy źle leżący model możesz wymienić lub oddać. Jeżeli nie jesteś pewna rozmiaru, a nie chcesz tracić czasu, możesz zamówić ten sam biustonosz w dwóch rozmiarach i odesłać niepasujący – nie bój się, nie będziesz jedyną osobą, która tak robi.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.