,

Plakat z kwiatem - dodaj koloru do swojego wnętrza

Plakat z kwiatem - dodaj koloru do swojego wnętrza

Florystyczne motywy i dodatki, takie jak szklane kule z kwiatami, wertykalne ogrody ze sztucznych lub żywych roślin, są bez wątpienia hitem tego sezonu zarówno, jeśli chodzi o aranżację wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych. Plakaty z kwiatami mogą ożywić każdą przestrzeń i ocieplić ją, dlatego tak dobrze sprawdzają w przestrzeniach jednobarwnych i urządzonych w stylu minimalistycznym. Producenci oferują różne plakaty z kwiatami, począwszy od energetyzujących różnobarwnych kompozycji, które współgrają z wnętrzami komercyjnymi takimi jak salon kosmetyczny i Spa na wyciszających utrzymanych w stonowanej kolorystyce wiązankach skończywszy. Co wybrać? Zapytajmy eksperta z Redro.pl

Kompozycje kwiatowe w domowym biurze i w siedzibie firmy

plakat kwiaty poczekalnia

Jeśli prowadzimy domowe biuro i zapraszamy do niego klientów, warto zadbać o ich komfort i dobre samopoczucie. Jeżeli nasza praca związana jest z branżą kreatywną, wówczas także można wykorzystać plakat z kwiatami jako dekorację ścienną naszego miejsca pracy. Różnobarwne motywy florystyczne pobudzą kreatywność, jak również wprowadzą pozytywną energię do wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne kolory i kwiaty mają swoje ukryte – symboliczne znaczenie. Czerwień pobudza do działania, niebieski kojarzy się z profesjonalizmem, ale i marzeniami (w zależności od tego, w jakim kontekście się pojawi), zaś fioletowy wiązany jest ze tajemniczą sferą duchowości.

Do biura nie polecam plakatów z kompozycjami z różami. Kwiaty te mają swoją specyficzną symbolikę powiązaną z miłością (biała róża oznacza czystą platoniczną miłość, a czerwona – pożądanie). Do domowego biura najlepiej wybierać kwiaty, których znaczenie jest bardziej neutralne np. storczyki lub frezje. Plakaty z kwiatami w siedzibie firmy sprawią, że pracownicy będą czuli się przytulnie w danej przestrzeni, a także będą chętniej w niej przebywać i pracować – radzi ekspert Redro.pl.

 

Romantyczne róże do sypialni zakochanych

plakat kwiaty róże

Plakat z różami sprawdzi się doskonale w sypialni młodego małżeństwa. Czerwień pobudzi zmysły i ożywi wnętrze. Ciemniejsze odcienie (burgund, bordo) są jednak dość ciężkie i dlatego nie należy łączyć ich z ciemnymi ścianami w pomieszczeniu. Dekorację można zharmonizować poprzez wprowadzenie jasnych dodatków lub pomalowanie ścian. Biel, odcienie różu lub beż będą w tym przypadku najlepszych rozwiązaniem.

 

Plakat kwiaty polne w poczekalni

Obecnie dyrektorzy szpitali czy prywatnych przychodni zaczynają zwracać uwagę na to, że design tych miejsc ma ogromne znaczenie dla samopoczucia osób w nich przebywających. Wizyta w placówce służby zdrowia często wiąże się ze stresem. Ozdoby ścienne oraz innego rodzaju drobne dekoracje zmienią sposób postrzegania danego wnętrza, ocieplą je i zmniejszą dyskomfort pacjenta. Oprócz plakatów z kwiatami,  w tego rodzaju placówkach mogą znaleźć się  ściany z mchu. Dekorując prywatną przychodnię, należy jednak pamiętać, że nie we wszystkich pomieszczeniach można umieścić tego typu dekoracje. Producenci ścian z mchu oferują możliwość pofarbowania rośliny na takie kolory, by kojarzyły się z barwami loga firmy. Plakaty z kwiatami i mchy to dodatki, które sprawdzą się w poczekalni, w informacji lub w rejestracji.

 

Różnobarwne kwiaty w… kwiaciarni

plakat kwiat w kwiaciarni

Specjaliści od PR-u twierdzą, że reklama działa najskuteczniej, gdy powtarzamy ją wielokrotnie. Wówczas komunikat zapada w pamięć potencjalnych klientom i wówczas zaczynają oni traktować dany produkt jako coś znanego, co warto wybrać. Jest to klucz do sukcesu! Powtórzenie i hiperbola, czyli wyolbrzymienie to środki, które mają moc oddziaływania na ludzi. Jeśli zastosujemy plakaty z kwiatami w małej kwiaciarni, wówczas wyda się ona lepiej zaopatrzona, większa i przestronniejsza. Ponadto kompozycje kwiatowe na plakatach mogą inspirować klientów do tego, by wybierali podobne wiązanki.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *