,

Plakat z kwiatem - dodaj koloru do swojego wnętrza

Plakat z kwiatem - dodaj koloru do swojego wnętrza

Florystyczne motywy i dodatki, takie jak szklane kule z kwiatami, wertykalne ogrody ze sztucznych lub żywych roślin, są bez wątpienia hitem tego sezonu zarówno, jeśli chodzi o aranżację wnętrz komercyjnych, jak i prywatnych. Plakaty z kwiatami mogą ożywić każdą przestrzeń i ocieplić ją, dlatego tak dobrze sprawdzają w przestrzeniach jednobarwnych i urządzonych w stylu minimalistycznym. Producenci oferują różne plakaty z kwiatami, począwszy od energetyzujących różnobarwnych kompozycji, które współgrają z wnętrzami komercyjnymi takimi jak salon kosmetyczny i Spa na wyciszających utrzymanych w stonowanej kolorystyce wiązankach skończywszy. Co wybrać? Zapytajmy eksperta z Redro.pl

Kompozycje kwiatowe w domowym biurze i w siedzibie firmy

plakat kwiaty poczekalnia

Jeśli prowadzimy domowe biuro i zapraszamy do niego klientów, warto zadbać o ich komfort i dobre samopoczucie. Jeżeli nasza praca związana jest z branżą kreatywną, wówczas także można wykorzystać plakat z kwiatami jako dekorację ścienną naszego miejsca pracy. Różnobarwne motywy florystyczne pobudzą kreatywność, jak również wprowadzą pozytywną energię do wnętrza. Należy jednak pamiętać o tym, że poszczególne kolory i kwiaty mają swoje ukryte – symboliczne znaczenie. Czerwień pobudza do działania, niebieski kojarzy się z profesjonalizmem, ale i marzeniami (w zależności od tego, w jakim kontekście się pojawi), zaś fioletowy wiązany jest ze tajemniczą sferą duchowości.

Do biura nie polecam plakatów z kompozycjami z różami. Kwiaty te mają swoją specyficzną symbolikę powiązaną z miłością (biała róża oznacza czystą platoniczną miłość, a czerwona – pożądanie). Do domowego biura najlepiej wybierać kwiaty, których znaczenie jest bardziej neutralne np. storczyki lub frezje. Plakaty z kwiatami w siedzibie firmy sprawią, że pracownicy będą czuli się przytulnie w danej przestrzeni, a także będą chętniej w niej przebywać i pracować – radzi ekspert Redro.pl.

 

Romantyczne róże do sypialni zakochanych

plakat kwiaty róże

Plakat z różami sprawdzi się doskonale w sypialni młodego małżeństwa. Czerwień pobudzi zmysły i ożywi wnętrze. Ciemniejsze odcienie (burgund, bordo) są jednak dość ciężkie i dlatego nie należy łączyć ich z ciemnymi ścianami w pomieszczeniu. Dekorację można zharmonizować poprzez wprowadzenie jasnych dodatków lub pomalowanie ścian. Biel, odcienie różu lub beż będą w tym przypadku najlepszych rozwiązaniem.

 

Plakat kwiaty polne w poczekalni

Obecnie dyrektorzy szpitali czy prywatnych przychodni zaczynają zwracać uwagę na to, że design tych miejsc ma ogromne znaczenie dla samopoczucia osób w nich przebywających. Wizyta w placówce służby zdrowia często wiąże się ze stresem. Ozdoby ścienne oraz innego rodzaju drobne dekoracje zmienią sposób postrzegania danego wnętrza, ocieplą je i zmniejszą dyskomfort pacjenta. Oprócz plakatów z kwiatami,  w tego rodzaju placówkach mogą znaleźć się  ściany z mchu. Dekorując prywatną przychodnię, należy jednak pamiętać, że nie we wszystkich pomieszczeniach można umieścić tego typu dekoracje. Producenci ścian z mchu oferują możliwość pofarbowania rośliny na takie kolory, by kojarzyły się z barwami loga firmy. Plakaty z kwiatami i mchy to dodatki, które sprawdzą się w poczekalni, w informacji lub w rejestracji.

 

Różnobarwne kwiaty w… kwiaciarni

plakat kwiat w kwiaciarni

Specjaliści od PR-u twierdzą, że reklama działa najskuteczniej, gdy powtarzamy ją wielokrotnie. Wówczas komunikat zapada w pamięć potencjalnych klientom i wówczas zaczynają oni traktować dany produkt jako coś znanego, co warto wybrać. Jest to klucz do sukcesu! Powtórzenie i hiperbola, czyli wyolbrzymienie to środki, które mają moc oddziaływania na ludzi. Jeśli zastosujemy plakaty z kwiatami w małej kwiaciarni, wówczas wyda się ona lepiej zaopatrzona, większa i przestronniejsza. Ponadto kompozycje kwiatowe na plakatach mogą inspirować klientów do tego, by wybierali podobne wiązanki.

5.0
01

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *