,

Podsumowanie informacji o kosmetykach naturalnych

Podsumowanie informacji o kosmetykach naturalnych

Samo pojęcie wydaje się proste, ale precyzyjne zdefiniowanie kosmetyków naturalnych sprawia problemy. Największym jest fakt, że żadne przepisy ani krajowe, ani Unii Europejskiej nie określają kiedy napis kosmetyk naturalny ma znaleźć się na etykiecie. W związku z rosnącą w zawrotnym tempie modą na zdrowy tryb życia – zrównoważoną dietę uzupełnianą regularnymi ćwiczeniami również kosmetyki znalazły się w centrum uwagi osób świadomie dbających o zdrowie. Niestety przymiotniki takie jak naturalne, organiczne czy ekologiczne często trafiają do opisów produktów bez żadnego uzasadnienia. Jest to typowy chwyt marketingowy, nierzadko nieuczciwy.

Jednym ze sposobów pozwlających na sprawdzenie, czy produkt zasługuje na miano naturalnego jest przeczytanie składu. Według INCI (International Nomenclature of Cosmetic Ingredients – międzynarodowej nomenklatury składników kosmetyków) wszystkie komponenty pochodzenia roślinnego zdefiniowane są po łacinie, a te chemiczne po angielsku. W dużym uproszczeniu – im więcej łaciny na etykiecie tym więcej naturalnych składników. Kosmetyki naturalne nie mogą być testowane na zwierzętach, ani zawierać składników pochodzących od zwierząt – chyba, że pozyskiwane są bez szkody dla zwierzęcia – takim przykładem jest śluz ślimaka.

Gdzie kupować kosmetyki naturalne?

Przede wszystkim należy zwracać uwagę na skład i jakość. Przykładem producenta, który dba o najlepszy i w miarę możliwości całkowicie naturalny skład kosmetyków jest orientana.pl. Jak sama nazwa wskazuje firma wyspecjalizowała się w kosmetykach opartych na składnikach roślinnych z Dalekiego Wschodu. Filozofia wschodu mówi, że do celów kosmetycznych można używać tego, co nadaje się do zjedzenia. O pielęgnacji we wschodnim stylu i o niezwykłych właściwościach roślin, które najczęściej znamy jako przyprawy możemy przeczytać na stronie orientana.pl, która nie jest typowym sklepem internetowym lecz proponuje znacznie więcej – kompleksowo potraktowaną troskę o zdrowie i urodę.

Jakie składniki zawierają kosmetyki naturalne?

Składniki kosmetyków oferowanych przez orientana.pl znamy najczęściej z egzotycznych przypraw. Są to między innymi kurkuma, jaśmin, migdałowiec, szafran, różna japońska. Mogą zawierać również składniki zwierzęce – kozie mleko, śluz ślimaka czy miód. Orientana.pl oferuje również linię kosmetyków naturalnych w 100% wegańskich, a więc bez składników zwierzęcych. Kosmetyki naturalne nie powodują szybkich i „cudownych” efektów, ale przy regularnym użytkowaniu zapewniają skórze zdrowy i młody wygląd. Można polecać je również osobom o szczególnie wrażliwej skórze, skłonnej do podrażnień i alergii.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Naturalne kosmetyki są już w tej chwili wszędzie dostępne. Orientana jest spoko, choć dla mnie numerem jeden jest Nacomi. Lubię też feel free. Zwykle kupuję w drogeriach internetowych, z dodatkowymi zniżkami ze strony https://duzerabaty.pl/ Kupony rabatowe zawsze tam działają i nie ma chaosu z nieaktualnymi kodami.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *