,

Prezerwatywa idealna - wskazówki dotyczące rozmiarów

Prezerwatywa idealna - wskazówki dotyczące rozmiarów

Wydawać by się mogło, że rozmiar prezerwatywy nie ma wielkiego znaczenia. Wszyscy, którzy tak myślą, znajdują się w ogromnym błędzie. W przeciwieństwie do rozmiaru penisa, rozmiar kondoma ma znaczenie. Obecnie producenci dbają o komfort mężczyzn, którzy podczas stosunków seksualnych muszą używać tego rodzaju zabezpieczenia. Różnorodne marki zajmujące się produkcją prezerwatyw starają się jak najlepiej dopasować kondomy do potrzeb mężczyzn.

1. Rozmiary prezerwatyw 

2. Prezerwatywy różnych rozmiarów dostępne w sprzedaży

3. Prezerwatywy bez lateksu – komu są dedykowane

Rozmiary prezerwatyw 

Prezerwatywy różnią się między sobą kolorami, zapachami, smakami czy fakturą. Mogą być prążkowane lub posiadać specjalne wypustki. Prezerwatywa różni się od drugiej również rozmiarem. Jeszcze do niedawna całkowicie pomijano ten parametr, przez co na rynku był bardzo skromny wybór kondomów. Dziś producenci gwarantują szeroką gamę długości oraz średnicy. Dzięki temu każdy mężczyzna może dobrać odpowiedni rozmiar, dopasowany idealnie do jego przyrodzenia.

Rozmiar przyrodzenia jest zależny od wielu zmiennych, genów, różnic rasowych. Przeciętny Europejczyk może pochwalić się przyrodzeniem nie dłuższym niż 14 cm. we wzwodzie. Najkrótsze penisy posiadają Azjaci (12-13 cm we wzwodzie), natomiast najdłuższe – Afrykańczycy (19-20 cm we wzwodzie). Nic więc dziwnego, że producenci pochylili się nad tą różnicą i stworzyli prezerwatywy różniące się także długością i szerokością. 

Prezerwatywy różnych rozmiarów dostępne w sprzedaży

Rozmiar zabezpieczenia w formie prezerwatyw jakie wybierze mężczyzna zależy nie tylko od długości penisa, ale również od jego szerokości. Nie można o tym zapominać, by nie wybrać dla siebie zbyt ciasnego kondoma. Odpowiedni obwód odpowiada za dobre przyleganie, nie uciska i nie pozwala, by gumka była zbyt luźna. Znając obwód swojego penisa, nic nie stoi na przeszkodzie, by wybrać idealną prezerwatywę z ofert dostępnych na rynku. W ofertach Allegro znajdziesz prezerwatywy o rozmiarach takich, jak:

  • obwód 9,5-10 cm, średnica 47 mm – MY.SIZE 47,
  • obwód 10-11 cm, średnica 49 mm – Mates Comform, Pasante Trim 49, MY.SIZE 49 Close Fit, Sico 49,
  • obwód 11-11,5 cm, średnica 53 mm – MY.SIZE 53, SKYN Original, Amor Nature, SKYN Extra Nawilżone,
  • obwód 11,5-12 cm, średnia 56, 57 mm – Durex Elirem Unimil Skyn Large, More Amore Condom Soft Skin,
  • obwód 12-13 cm, średnica 60 mm – MY.SIZE 60, Secura Big Boy 60,
  • obwód 13-14 cm, średnica 64 mm – MY.SIZE 64,
  • obwód 14-15 cm, średnica 69 mm – MY.SIZE 69, Pasante Super King 69.

Prezerwatywy bez lateksu – komu są dedykowane

Prezerwatywy bez lateksu produkowane są z materiału, który mimo wszystko zachowuje jego właściwości. Tego rodzaju zabezpieczenie jest delikatne, bezpieczne dla alergików i niezwykle wygodne. Prezerwatywy bez lateksu idealnie sprawdzają się w przypadku osób, które charakteryzują się uczuleniem na ten materiał. Pozwalają zachować bujne życie seksualne z pełnym zabezpieczeniem, bez strachu o zajście w ciążę. Prezerwatywy bez lateksu nie muszą być używane wyłącznie przez alergików. Świetnie sprawdzają się u osób, które pragną lepszych doznań. Pozwala to na większą różnorodność i bliskość w sypialni. Kondomy bez lateksu również zostały urozmaicone przez producentów, dzięki czemu każdy zwolennik tego rodzaju zabezpieczenia może postawić na eksperymenty w łóżku.

Niezależnie od tego, jakich prezerwatyw używają mężczyźni, mając na uwadze ich komfort oraz doskonałe doznania seksualne, warto skrupulatnie dobierać rodzaj kondomów zwłaszcza, że różnorodny rynek temu sprzyja.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *