Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – jaką metodę wybrać?

Przedłużanie i zagęszczanie rzęs – jaką metodę wybrać?

Lato to czas, kiedy wiele kobiet decyduje się na nieco odważniejsze zmiany w swoim wyglądzie. Salony kosmetyczne, fryzjerskie czy nawet studia tatuażu latem doświadczają wzmożonego zainteresowania swoją ofertą. W wakacje mamy wszak więcej okazji do poznawania nowych ludzi i zachwycania ich swoim wyglądem – podczas wyjazdów wypoczynkowych lub licznych imprez kulturalno-rozrywkowych, które się wtedy odbywają.

Lato to również okres intensywnej pracy dla stylistek rzęs. Co charakterystyczne – w tym okresie można zaobserwować większą liczbę pań, które decydują się zrobić coś ze swoimi rzęsami po raz pierwszy. Jeżeli zaliczasz się do tej grupy, to mamy dla Ciebie kilka porad, które pomogą Ci wybrać zabieg dedykowany rzęsom z spośród licznych, dostępnych na rynku opcji.

Po pierwsze – wybierz właściwą stylistkę!

Według ankiety, przeprowadzonej przez firmę Lash Design, na rynku działa ponad 2% stylistek rzęs, które nie ukończyły żadnego kursu przygotowującego do zawodu. Pamiętajmy, że zabieg zagęszczania rzęs wymaga użycia preparatów, które w rękach niekompetentnej osoby mogą być niebezpieczne i spowodować silne podrażnienie lub nawet uszkodzenie oka. Każdy dobry kurs przedłużania i stylizacji rzęs powinien nauczać podstawowych zasad BHP oraz praktyk, dzięki którym przyszłe klientki uczestników kursu nie muszą obawiać się powikłań.

W jaki sposób wybrać właściwą stylistkę lub salon przedłużania rzęs? Warto zwrócić uwagę na następujące rzeczy:

– ekspozycja danej osoby lub miejsca w sieci oraz w mediach społecznościowych; osoby kompetentne, posiadające odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zabiegów zazwyczaj dbają o swoją widoczność w Internecie;

– opinie; dobra ekspozycja w Internecie z pewnością pociąga za sobą opinie o konkretnej stylistce czy salonie, do którego planujesz się wybrać; warto rzucić na nie okiem i upewnić się, czy brzmią zachęcająco;

– jakość kontaktu ze stylistką; profesjonalne stylistki potrafią świetnie i klarownie komunikować się ze swoimi przyszłymi klientkami, w przeciwieństwie do osób, które profesjonalistami nie są;

– poziom obsługi przed-zabiegowej; kompetentna stylistka podczas pierwszej wizyty wręczy Ci ankietę przed-zabiegową i poświęci przynajmniej kilka minut na analizę wyglądu Twoich oczu i poznanie Twoich oczekiwań.

Kiedy już upewnisz się, że swoje rzęsy powierzasz w dobre ręce, będziesz musiała zdecydować się na jeden z zabiegów dostępnych w ofercie. Który zabieg wybrać?

Lash Lifting z laminacją

Ten zabieg szturmem wdarł się do salonów kosmetycznych i podbił serca wielu kobiet. Polega na podkręceniu oraz odżywieniu rzęs naturalnych. Podkręcenie jest utrwalane dzięki preparatom podobnym do tych, których używa się przy trwałej. Efekt utrzymuje się nawet do 6 tygodni. Zabieg jest znakomitym wyborem dla pań, które nie przepadają za długim leżeniem na łóżku kosmetycznym. Cała procedura trwa około godziny. Rezultat jest bardzo naturalny i delikatny.

Metoda klasyczna, 1 do 1

Polega na aplikacji 1 rzęsy syntetycznej do 1 rzęsy naturalnej. Zazwyczaj jest wybierana przez panie, które na co dzień preferują bardzo delikatny makijaż. Rzęsy zostają wyraźnie podkreślone, oko staje się bardziej wyraziste. Metodę tę poleca się również osobom, których własne rzęsy są z natury gęste.

Metoda lekkich objętości, 2-3D, 3-4D

Jest nieco bardziej pracochłonna dla stylistki rzęs i wymaga większej wprawy niż metoda klasyczna. Techniki lekkich objętości polegają na aplikacji kilku rzęs (2, 3, 4) do jednej rzęsy naturalnej. Proces zazwyczaj wygląda tak, że stylistka rzęs ręcznie formuje kępki z pojedynczych rzęs syntetycznych. Taka kępka jest następnie aplikowana (przyklejana) do rzęsy naturalnej.

Techniki lekkich objętości nie tylko podkreślają linię rzęs, ale dodatkowo pozwalają zagęścić i dodać im nieco drapieżności. Wybór zabiegu wykonanego tą techniką jest polecany osobom, których rzęsy naturalne nie są bardzo gęste. Dzięki metodom objętościowym możemy również skutecznie zamaskować pewne niedoskonałości – takie jak opadająca powieka czy asymetria oczu.

Metoda mocnych objętości, 5D+ (Hollywood, Russian Volume)

W tej technice używa się kępek rzęs utworzonych z 5 lub więcej rzęs syntetycznych. Metodę tę poleca się osobom, które preferują mocny, wyrazisty makijaż. Mocne objętości są też znakomitym wyborem na specjalne, podniosłe okazje – uroczyste bale czy ważne imprezy. Wtedy większość kobiet oczekuje nieco drapieżnej i mocnej oprawy oka, która będzie pasowała do ich zniewalającego stroju.

Pozwól sobie pomóc

Niezależnie od tego, który z powyższych zabiegów wydaje Ci się najbardziej atrakcyjny, warto byś zaufała radom specjalistki. Dobra stylistka powie Ci, która metoda będzie najlepiej pasować do Twojego układu oczu, twarzy i typu urody.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *