,

Ratunek dla suchej skóry twarzy

Ratunek dla suchej skóry twarzy

Skóra na twarzy jest wyjątkowo delikatna i problematyczna. Dodatkowo kobiety wcale jej nie oszczędzają – makijaż, słońce, wiatr, mróz, nieodpowiednia dieta, alkohol, papierosy, całonocne imprezy. To wszystko ma zdecydowanie negatywny wpływ na kondycję skóry. Problemów może być wiele, jednak pomijając trądzik, zdecydowanie najczęstszym problemem jest albo nadmierna produkcja sebum i błyszczenie, albo przesuszona skóra. Zajmijmy się drugą kwestią.

 Nie ma wody na pustyni

Już przeczytałaś, co powoduje ten problem i na pewno popełniasz przynajmniej jeden z wyżej wymienionych, urodowych grzechów. Szczególnie szkodliwy jest zbyt ciężki, codzienny, matujący makijaż i warunki atmosferyczne (wiem, że to nie zależy od ciebie, ale może zapominasz o odpowiedniej ochronie). Zimą dokucza mróz i zimny wiatr, do tego ogrzewanie pomieszczeń, a latem, sama wiesz – nadmierne opalanie (czy zawsze pamiętasz o ochronnym filtrze?) oraz klimatyzacja. Tyle niebezpieczeństw. Ważne, żeby pamiętać o nawilżaniu od środka, zawsze pij dużo wody. Nigdy na tym nie stracisz. Co z powierzchnią skóry?

Nawilżaj

Na szczęście na rynku kosmetycznym znajduje się obecnie cały szereg produktów nawilżających i pielęgnujących. Czasami wybór jest bardzo trudny. Kiedy nie możesz się zdecydować, zacznij od zastanowienia się nad tym czy twoja skóra jest rzeczywiście po prostu sucha i zawsze tak było, czy może to stan przejściowy spowodowany jakimś chwilowym czynnikiem. Dlaczego to ważne? Zwykły krem nawilżający nie sprawdzi się przy twarzy przesuszonej promieniami słonecznymi lub klimatyzacją. Nawet cera mieszana i tłusta może mieć “suchy incydent”, ale wymaga innej, odpowiednio dobranej pielęgnacji.

Co wybrać?

Decydują indywidualne preferencje, a ilość produktów przyprawia o zawrót głowy.

Na sklepowych półkach znajdziesz:

 • standardowy krem nawilżający,
 • lekki krem,
 • krem-żel,
 • krem-balsam,
 • krem-eliksir,
 • krem-sorbet,
 • krem na dzień i na noc oraz pod makijaż,
 • nawilżające mleczka i toniki,
 • płyny micelarne,
 • olejki,
 • żele do mycia twarzy,
 • maseczki.

Pewnie można znaleźć jeszcze inne pozycje. Wyraźnie widać, że zawsze można dobrać kosmetyk dopasowany do potrzeb i preferencji. Do tego niezliczona ilość zapachów, kolorów, producentów i szeroki wybór cenowy.

Nie ma mowy o żadnych wymówkach i ciągłych problemach z suchą skórą twarzy, do roboty! Biegnij do drogerii, wybierz, kup i zacznij pielęgnację, aby zapomnieć o niedoskonałościach i skupić się na przyjemniejszych aspektach życia.

Działa?

Dobrze dobrany i, co ważniejsze – regularnie stosowany! krem czy cokolwiek innego, zadziała. Skóra jest jak gąbka, jeśli nie pozwolisz jej wyschnąć na kamień, jesteś w domu. Warto zainwestować w całe serie produktów, które świetnie się uzupełniają i wspomagają swoje działanie. Nie zapominaj też o skórze wokół oczu, jest wyjątkowo cienka, delikatna i wrażliwa, również potrzebuje odpowiedniego kremu i korektora, absolutnie nie maluj jej podkładem! Chyba, że chcesz pomarszczyć się jak pergamin i wyglądać na wiecznie zmęczoną.

O wszystko trzeba dbać. Kiedy kupisz kosmetyki z jednej linii, masz zapewnioną pełną pielęgnacje bez zbędnego wysiłku.

Dlatego nie masz już żadnych wymówek. Przestań narzekać, jak twoja cera jest zła i niedobra. Ty też nie jesteś bez winy, więc przyjmij to z honorem i zacznij działanie, które będzie procentować przez długi czas, przyniesie ci ulgę i spokój sumienia.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.