,

Regeneracja włosów po zimie - 3 proste kroki!

Regeneracja włosów po zimie - 3 proste kroki!

Zima daje się we znaki zarówno pod względem psychicznym, jak i fizycznym. Skóra staje się szara i przesuszona, jest także bardziej podatna na podrażnienia. Włosy również najczęściej się przesuszają i tracą blask oraz sprężystość. Oprócz tego częstym problemem po zimie są rozdwajające się końcówki. Jak szybko i skutecznie zregenerować włosy po zimie? Są na to proste sposoby. Poznaj 3 z nich!

Podetnij włosy

Wiatr, mróz, gwałtowne zmiany temperatur, suche powietrze i (nie oszukujmy się) zaniedbana pielęgnacja to zestaw, który skutecznie rujnuje piękny wygląd kosmyków. Mycie na szybko, suszenie suszarką i pomijanie nakładania odżywki czy maski to główne grzechy wobec włosów, których one nie zapomną. 

Pamiętaj o tym, że włosy na długości są martwą strukturą i zniszczeń już nie cofniesz. Możesz jedynie zapobiegać ich powiększaniu się. Rozdwojonych końcówek, podobnie jak zniszczonych i poszarpanych kosmyków, nie uratujesz. Z czasem zniszczenia będą jedynie piąć się w górę, niszcząc coraz więcej włosów. Jeśli chcesz temu zapobiec, po prostu zetnij uszkodzoną część włosów. Dzięki temu pielęgnacja będzie skuteczniejsza, a także odświeżysz swój wygląd i dodasz sobie lekkości, a przy okazji nabierzesz ochoty na dalsze zabiegi pielęgnacyjne. 

Dokładnie oczyść skórę głowy

Noszenie czapek i zakładanie kapturów, a także częstsze suszenie i stylizowanie włosów przy użyciu różnych kosmetyków sprawia, że skóra głowy może stać się podrażniona, mogą na niej także nagromadzić zanieczyszczenia, np. w postaci resztek preparatów do stylizacji. Odżywianie włosów powinnaś zacząć właśnie od skóry głowy i to właśnie na niej skupić się najbardziej. Odżywione cebulki włosów to ładny i silny włos na długości! Wykonuj masaże głowy i stosuj wcierki kondycjonujące, ale najpierw dokładnie oczyść skórę głowy z wszelkich zanieczyszczeń, które mogą blokować lub znacznie utrudniać przenikanie substancji odżywczych. Zrób peeling skóry głowy lub udaj się do fryzjera na profesjonalny zabieg. 

Nawilżaj i regeneruj!

Przyjrzyj się również swojej codziennej pielęgnacji. W pośpiechu myjesz włosy szamponem, który akurat wpadnie Ci w ręce. Odżywka, maska, wcierka? A kto miałby czas na takie zabawy! Tymczasem to właśnie codzienna, systematyczna pielęgnacja, która dostarczy Twoim włosom składników, których akurat potrzebują, to podstawa do tego, by ponownie nabrały blasku. Po każdym myciu szamponem dopasowanym do ich potrzeb nakładaj odżywkę, a raz lub dwa razy w tygodniu – maskę. Zabezpieczaj również końcówki olejkiem, dzięki czemu nie będą się tak szybko przesuszać i rozdwajać. 

Jeśli włosy są bardzo suche i oczekujesz szybszych oraz lepiej zauważalnych efektów, wybierz się do fryzjera na zabieg głęboko regenerujący. Staraj się również unikać stylizacji na gorąco, a także spania w mokrych włosach. Mokre i wilgotne włosy mają rozpulchnione łuski, dzięki czemu są bardziej podatne na uszkodzenia mechaniczne. Zawsze śpij więc w wysuszonych kosmykach, a włosy odwdzięczą Ci się blaskiem i zdrowym wyglądem. 

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *