Regulacja brwi – proste zasady

Regulacja brwi – proste zasady

Brwi o ładnym zarysie, wydepilowane i zadbane stanowią piękną oprawę oczu i podkreślają ich urodę, dlatego ich depilacja jest niezwykle istotna. Chwila nieuwagi podczas wyrywania włosków może zaburzyć cały ich wygląd. Aby nadać im dobry kształt warto poświecić chwilę czasu – każda następna depilacją będzie niezwykle prosta. Oto sposoby na to, jak w prosty sposób dobrze wyregulować brwi.

Ustal kształt brwi – najlepiej nie kieruj się gotowymi szablonami, ponieważ każda z nas ma inną twarz i inny kształt brwi. Maleńkie włoski rosną w różne strony, a szablon może to zakłócić i sprawi, że nie będziemy wyglądały naturalnie.

Sięgnij po ołówek i przyłóż go do twarzy tak, by jednym z końców sięgał do skrzydełka nosa i wewnętrznej strony brwi. Opierając ołówek na nosie zaznaczysz miejsce, w której brew powinna się zaczynać. Następnie przyłóż ołówek do twarzy tak by dotykał od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka – dzięki temu zaznaczysz zewnętrzny koniec brwi.

Wyznacz wygięcie łuku brwiowego – wierzchołek brwi, czyli najbardziej wzniesiona ku górze część powinna znajdować się w prostej linii, która przecina skrzydełko nosa i siatkówkę oka (przechodząc przez jej środek).

Regulacja brwi pesetą – włoski poza zaznaczonym obszarem, znacznie wychodzące poza łuk brwiowy należy po prostu wyrwać. Najlepiej robić to np. po kąpieli, kiedy skóra jest rozpulchniona. Aby ją nieco znieczulic można przyłożyć na łuk brwiowy kostkę lodu. Włoski należy usuwać uważnie, zachowując naturalny kształt brwi.

O jeden włos za daleko – czyli co zrobić, gdy wyrwiemy zbyt dużo włosków?

Zbyt mocno wydepilowane brwi muszą po prostu odrosnąć. Drobną wadę można zatuszować kredką lub pomadą do brwi. Odrastanie włosów znacznie przyspieszą również odżywki do rzęs. Dzięki nim ten żmudny proces skróci się z kilku miesięcy do kilku tygodni. Najlepsze odżywki do rzęs można z powodzeniem stosować zarówno na porost brwi, jak i rzęs.

Dobrym sposobem na wyznaczenie kształtu brwi jest wybranie się do kosmetyczki – ona profesjonalnie zdefiniuje ich kształt, dzięki czemu każda następna depilacja będzie łatwa i spokojnie wykonamy ją same w domu.

Zobacz wpis: Makijaż permanentny brwi

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *