,

Rude farby do włosów – którą wybrać?

Rude farby do włosów – którą wybrać?

Kobiety uwielbiają zmieniać swój wygląd. Podążają za trendami, eksperymentują i przepadają za nowościami. Jednak jest to często sytuacja, będąca źródłem wielu dylematów. Marząc o zmianie koloru włosów i fryzury, trzeba podjąć szereg decyzji, które wcale nie są łatwe. My zajmiemy się kolorem i wyborem farby do włosów. Rudy ma wiele wariantów, ale jest też jednym z tych kolorów, które najciężej uzyskać na włosach, ponieważ proces koloryzacji jest wymagający.

Rudy to odcień włosów najrzadziej występujący w naturze. Aby włosy miały naturalny, rudy kolor w ich strukturze musi występować feomelanina, czyli odmiana melaniny produkowana przez melanocyty, która warunkuje barwę włosów. Łatwo jednak zrozumieć zarówno brunetki, jak i blondynki, które chciałyby na swoich głowach zobaczyć burzę rudych włosów, ponieważ są one uważane za najbardziej wyraziste i zmysłowe. Jednak farba do włosów, rudy w wielu odcieniach to elementy, które trudno wybrać. Sprawdź, jak to zrobić.

Farby do włosów – rudy i jego odcienie

Całej sprawy nie ułatwia fakt, że odcienie rudości są krańcowo różne i trudno dobrać do danego typu urody ten najwłaściwszy. Na sklepowych półkach znajdziemy przeróżne farby do włosów. Rudy może oznaczać głęboką czerwień, ale możemy też znaleźć intensywną czerwień – z pozoru dwie czerwienie, jednak ta pierwsza bardziej koresponduje z bordowymi klimatami, a druga przypomina raczej ceglany mur.

W gamie rudości znajdziemy także inne farby do włosów. Rudy kolor bywa określony jako mahoniowy brąz albo miodowa miedź. Obie te odmiany należą do ciepłych rudości. Co jednak powiecie na głęboki fiolet? Też mnie zaskoczyła ta chłodna barwa umiejscowiona w gamie rudych odcieni. Jak dobierać je do danego typu urody?

Jasna karnacja wśród rudych włosów

Osoby posiadające naturalnie rude włosy z reguły mają także jasną karnację. Ich cerę często można ocenić nawet jako mleczną. Panie o alabastrowej i delikatnie zaróżowionej cerze powinny śmiało decydować się na farby do włosów – rudy jasny miedziany albo rudy miodowy miedziany. W tych farbach przeważają złote i pomarańczowe nuty, które będą idealnie harmonizować z tak piękną, jasną cerą.

Ciemnorude farby do włosów – rudy z domieszką czerwieni – to też jest odpowiedni kolor dla osób o delikatnej, jaśniutkiej karnacji. Jednak odcień ten jest już tak intensywny, że trzeba mieć w sobie odwagę do wyróżniania się, bo kontrast między cerą i włosami jest naprawdę spory.

Ciemna karnacja i rude włosy

Do oliwkowej, brązowawej cery zdecydowanie pasują ciemniejsze odcienie. Jeśli więc masz śniadą karnację, wybieraj farby do włosów – rudy kasztan, czyli kolor, który łączy brązy z rudościami. Bardzo dobrze sprawdzi się mahoń oraz wszelkiego typu czerwienie, posiadające zarówno brązowe, jak i czerwone akcenty.

Jeśli masz problem z oceną swojej karnacji, zanim wybierzesz farbę w kolorze rudym, poproś o pomoc fryzjera lub kosmetyczkę. Oni z pewnością będą potrafili ocenić kolor twojej cery. Farbując włosy na rudo, pamiętaj, że tak wyrazisty kolor świetnie podkreśla barwę tęczówki oka, ale uwypukla także wszelkie niedoskonałości cery. Musisz więc o nią zadbać, aby wyglądała na idealną.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *