, , ,

Siemię lniane – zbawienie dla kobiecej urody

Siemię lniane – zbawienie dla kobiecej urody

Siemię lniane to prawdziwy skarbiec zdrowia. Specyfik ten w postaci drobnych ziarenek możesz kupić właściwie w każdej aptece lub sklepie zielarskim. Domową metodą przygotować z nich możesz specyficzny napar do wszechstronnego wykorzystywania.

Po ugotowaniu otrzymasz specyficzny płyn, który warto pić, ponieważ ma wysokie właściwości przeczyszczające dla naszych jelit. To jedna z najlepszych metod na usprawnienie pracy żołądka. Ugotowany napar odcedzasz przez sitko i pozbywasz się drobnych ziarenek. Ale nie wyrzucaj ich do kosza, bo one także mogą się przydać!

Maseczka z gotowanych ziarenek siemienia lnianego

Odcedzone i letnie ziarenka wytwarzają między sobą specyficzną, drobna galaretę. Gdy już będą letnie, można położyć je na skórę twarzy w formie maseczki. Jest to sprawdzona metoda przede wszystkim na cerę borykającą się z licznymi problemami zmian skórnych, w tym z odmrożeniami. Zostawiają one na policzkach nieestetyczną skorupę z czerwonymi plamami, której trudno się pozbyć.

Na szczęście, wszelkie niesprawdzające się kremy i inne specyfiki zastąpić można maseczką z ziarenek siemienia lnianego. Galaretka głęboko wnika w skórę, a same ziarenka stają się suche. Trzeba je delikatnie zmyć pod strumieniem letniej wody, nie drapiąc przy tym skóry.

Zdrowa na zewnątrz i wewnątrz

Dzięki wartościom odżywczym, jakie daje siemię lniane można przysłużyć się poprawie przemiany materii oraz urody zewnętrznej. Emanujące z nas zdrowie z pewnością zainspiruje też inne kobiety do bliższego zapoznania się z produktami natury, których nie podejrzewałyśmy do tej pory o tak zbawienne moce!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *