Ślub w nietypowym miejscu - zamkowe mury i urokliwy plac

Ślub w nietypowym miejscu - zamkowe mury i urokliwy plac

Według tradycji uroczystość zaślubin odbywa się w kościele, przed ołtarzem, w obecności księdza i zebranych gości. Para młoda może zadbać o to, by kościół udekorowany był przez wynajętego dekoratora, jednak czy jest jakaś alternatywa dla miejsca zaślubin? Czy owym miejscem zawsze musi być kościół?

Ślub w niepowtarzalnym miejscu

W dzisiejszych czasach niełatwo jest zorganizować ślub poza kościołem. Niezbędna jest bowiem zgoda nie tylko księdza, ale także biskupa, a nawet papieża. Jednak dla wytrwałych i upartych w swoich postanowieniach par, nie ma dróg nie do pokonania.
W momencie, gdy para zdobędzie wszelkie zgody, czas na przygotowanie idealnego wymarzonego miejsca.

Jeżeli marzeniem przyszłej pary młodej jest niepowtarzalny ślub Wrocław jest miastem słynącym z wielu urokliwych i romantycznych miejsc, w których można zorganizować ślub niczym z bajki.

Najchętniej wybieranymi wśród par są wrocławskie zamki, które swym tajemniczym tonem sprawiają, że ślub staje się niezapomnianym dniem nie tylko dla pary młodej, ale także dla zaproszonych gości. Chłodne zamkowe mury oświetlone jedynie blaskiem płonących pochodni, kręte schody prowadzące na najwyższe szczyty historycznych budowli, cisza, wśród której daje się usłyszeć każdy szelest, każdy szept i głębszy oddech-ten niewyobrażalny obraz przyciąga przyszłe pary młode, pragnące wypowiedzieć sakramentalne „tak” w miejscu tak niecodziennym, jakim jest zamek.

Ślub pod chmurką

A gdyby stanąć na drewnianej kładce tuż nad płynącym potokiem w otoczeniu wysokich drzew, refleksyjnego szumu liści, wśród błogiego zapachu roślinności? A gdyby ślubować sobie miłość do końca życia wśród natury, pod gołym niebem? Tak, by świadkami tej niesłychanie uroczystej chwili były chmury, gwiazdy, kwiaty i zwierzęta cichutko ukryte w krzakach, obserwujące z zaciekawieniem całe wydarzenie.

Wśród wrocławskich parków, najpiękniejszymi są Park Szczytnicki, Park Pawłowicki, Park Leśnicki oraz Park Wschodni. Są to niezwykle malownicze miejsca, tworzące romantyczne tło dla ceremonii zaślubin.

O czym należy pamiętać organizując ślub poza kościołem?

Najważniejsze są wcześniej wspomniane zgody otrzymane od księdza i biskupa. Planując ślub pod gołym niebem należy wziąć pod uwagę warunki pogodowe, w związku z czym przyszła para młoda musi zadbać o to, by w razie deszczu zebrani goście nie zmokli, a hulający wiatr nie zniszczył starannie wystylizowanych fryzur pań.

Ważne jest odpowiednie nagłośnienie, które ułatwi prowadzenie ceremonii. Jeżeli ślub będzie odbywał się na terenach piaszczystych lub kamiennych, należy poinformować o tym gości odpowiednio wcześniej. Istotnym jest, by pomyśleć o wszystkich gościach, bowiem zdarzają się tacy, którzy poruszają się na wózku inwalidzkim lub wchodzenie na wysokie szczyty zamku może sprawić im ogromny problem, w ostateczności wykluczając gościa z uroczystości. W tym przypadku warto zrezygnować z miejsc trudno dostępnych, a ceremonię zaplanować na płaskim i równym terenie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *