,

Stylove spódnice jesień-zima 2015/2016

Kobieta i moda to nierozerwalne połączenie. Wśród, niewątpliwie, wielu wspólnych cech jedna przebija się na pierwszy plan i jest to zmienność. Każdy sezon przynosi nam coś nowego, a zarazem odświeża dawne trendy i pokazuję, że warto pewne rzeczy zachować z nadzieją, że akurat te, trzymane w dolnej półce w szafie, kiedyś wrócą w wielkim stylu. W tym sezonie cztery modele spódnic zdominowały wybiegi mody: rozkloszowana za kolano, przylegająca do ciała, wąska z suwakiem, dwuwarstwowa i najnowszy trend (długo zjednywał sobie odbiorców) spódnice zakładane na spodnie.


stylizacja ze spódnicą

Rozkloszowana spódnica w kształcie litery „A” najlepiej wygląda w towarzystwie golfów zarówno oversizowych jak i wykonanych z cienkich tkanin. Jednak nie zapominajmy w stylizacjach o skórzanych koszulach, futrzanych kamizelkach i swetrach w printy zwierzęce oraz floral.

spódnica z suwakiem

 

Spódnica dwuwarstwowa to kolejny sposób na pokazanie nóg. Składa się z krótszej spódnicy będącej pod spodem i dłuższej od strony zewnętrznej. Często wykorzystywany jest w tym modelu efekt see-through (przezroczystości), a uzyskiwany jest poprzez wykorzystanie materiałów takich jak tiul i koronka.


sukienka z tiulem

Trend z lat 90-tych, uważany za obciachowy, przebił się w końcu przez falę krytyki i został przypomniany w obecnych kolekcjach jesień-zima 2015/2016, choć jego początki mogliśmy zaobserwować już w poprzednim sezonie.


stylizacja wybieg

Pamiętajmy, że przy wyborze spódnicy oprócz mody występuję inny równie ważny czynnik decyzyjny taki jak jej fason, który musi być dopasowany do naszych kształtów. Odpowiedni model podkreśli nasze atuty i zakryje drobne niedoskonałości.

Kobiety o figurze kolumny powinny wybierać bombki, aby optycznie powiększyć i zaokrąglić biodra, a klepsydry postawić na spódnice ołówkowe. Z kolei krój w kształcie litery „A” nadają się najlepiej dla kobiet z sylwetką gruszki, a plisowane i z falbankami, powinny zakładać panie z kształtami w literę T, dla uzyskania efektu równowagi proporcji.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Czarna – asymetryczna – z zameczkami – zdecydowanie moja 'ulubiona’, chociaż, gdybym była w wieku mojej córki, to zdecydowanie wybrałabym tę długą, tiulową. 😉 Pozdrawiam Margot

     

Comments are closed.