,

Sposób na "małą czarną"

Sposób na "małą czarną"

„Mała czarna” to potoczna nazwa sukienki w kolorze czarnym, krótkiej o nieskomplikowanym fasonie. Ta dzisiejsza klasyka miała swój początek w latach 20-tych XX wieku za sprawą projektantki mody Coco Chanel. Projekt zakładał, aby każda kobieta niezależnie od wieku i sylwetki wyglądała w niej dobrze, a czarny kolor oprócz funkcji wyszczuplającej miał za zdanie niwelować widoczność plam i zagnieceń.

W okresie międzywojennym była ona tak ogólnodostępna, że magazyn Vogue porównał ją do najpopularniejszych samochodów w Ameryce i nazwał „Ford”. Obecnie „mała czarna” jest podstawowym elementem kobiecej garderoby. Stanowi bazę, dzięki której przy użyciu odpowiednich dodatków – biżuterii, butów, torebek, płaszczy, możemy wykorzystać w różnych sytuacjach i okazjach a także dostosować do naszego stylu.

Poniżej znajdziecie trzy proste sposoby na „małą czarną”:

czarna sukienka

1) Kwintesencja elegancji

czarna sukienka stylizacja
Czarna sukienka, złoty pasek podkreślający talie, złote kolczyki, kopertówka, szpili również ze złotymi elementami.

2) Styl rockandrollowy czyli, „mała czarna” z charakterem

styl rock and roll

Prosty fason i wyróżniające się, ostre dodatki to zawsze jest w modzie. Botki z klamrami, na grubym spodzie. Zaskakujący może być fakt, że ciężkie, duże buty wydłużają i wyszczuplają nogi. Torebki z ćwiekami lub metalowymi łańcuchami. Gdy chcemy dodać casualowego charakteru stylizacji dodajmy apaszki w ciemnych odcieniach przełamanych intensywną barwą i wzorem.

3) Ascetyczna forma

czarna narzutka
Sukienka do kolan, skromny dekolt do tego wyróżniający się płaszcz lub marynarka o prostym kroju, ale w ciekawym odcieniu lub materiale. Spowoduję to przełamanie minimalizmu i wprowadzenie elementu wariacji modowej. Zamiast okrycia wierzchniego możemy wykorzystać lśniące buty lub wzorzystą torebkę, aby wypędzić nudę z naszej stylizacji.

stylowa torba

modna torebkaczarna lakierowana torebka

szpilki z kamyczkami

Gwiazdy w „małej czarnej”

mała czarna celebrytkamała czarna joanna krupa

mała czarna celebrytka

mała czarna celebrytka

mała czarna celebrytka

mała czarna stylizacja