,

W jaki sposób odwrócić działanie makijażu permanentnego?

W jaki sposób odwrócić działanie makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny powinien naturalnie podkreślać piękno kobiety. Jest rozwiązaniem dla osób zabieganych, które chcą małym nakładem pracy każdego dnia wyglądać wyjątkowo.

Decyzja o jego wykonaniu powinna być jednak gruntowanie przemyślana, ponieważ przy niesatysfakcjonującym efekcie końcowym, aby się go pozbyć, trzeba poddać się zabiegom z medycyny estetycznej. To dodatkowy koszt, jak też w wielu przypadkach nieprzyjemne doświadczenie.

Laserowe usuwanie makijażu permanentnego

Jednym ze sposobów usunięcia makijażu permanentnego jest zabieg z wykorzystaniem lasera. Lekarze stosują najczęściej lasery Q, których działanie polega na wytwarzaniu krótkich impulsów o wysokich energiach. W ten sposób usuwane są również tatuaże.

Aby pozbyć się makijażu permanentnego, najczęściej konieczne jest poddanie się kilku zabiegom laserowym. Zdarza się, że kobieta musi poddać się kilkunastu zabiegom w odstępach kilkumiesięcznych.

Rozjaśnianie barwnika

Alternatywą dla lasera jest naświetlanie skóry w miejscu, w którym został zaaplikowany barwnik. Po zabiegu skóra w miejscu naświetlania jest zaczerwieniona i opuchnięta, a barwnik jest jaśniejszy. Po pewnym czasie jednak wraca on do swojego pierwotnego wyglądu, natomiast efekt jaśniejszego barwnika powinien pojawić się po upływie ok. 2 miesięcy.

Makijaż permanentny jako makijaż bazowy

Wiele kobiet makijaż permanentny traktuje jako makijaż dzienny. Uważają, że decydując się na taki zabieg, będą mogły całkowicie zrezygnować z jego wykonywania. Trzeba wiedzieć, że makijaż permanentny jest makijażem bazowym i z powodzeniem można wykonywać na nim makijaż klasyczny. W ten sposób bezinwazyjnie można zmienić kolor barwnika.

Kosmetyki, które zechcemy zastosować na makijaż permanentny powinny wykazywać się dużą trwałością i dobrym kryciem. Na takie rozwiązania stawia firma Oriflame. W swojej ofercie ma szeroki wybór cieni do powiek, kredek, pomadek, błyszczyków oraz innych produktów do makijażu. Każdy z nich doskonale sprawdzi się przy makijażu permanentnym, który niekoniecznie spełnia nasze oczekiwania.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *