Sposoby na wiosenne przesilenie - nie daj się!

Sposoby na wiosenne przesilenie - nie daj się!

Okres przejściowy między porami roku dla wielu z nas jest trudny i wiąże się z osłabieniem, brakiem chęci do robienia czegokolwiek i spadkiem formy psychicznej. Są dwa wyjścia: wiosenną chandrę możesz po prostu przeczekać, albo spróbować się jej przeciwstawić! Jak dodać sobie energii i pozytywnego nastawienia, gdy w ciągu jednego dnia doświadczamy wszystkich pór roku?

Wysypiaj się

Brzmi jak banał, jednak to podstawa dobrego samopoczucia – nie tylko wiosną. Im wcześniej się położysz i im wcześniej wstaniesz, tym lepsze będzie Twoje nastawienie. Zarywanie nocy i spanie do południa znacznie skraca dzień, a tym samym wprawia w melancholię. Dobrze jest się położyć przed północą i spać 6-8 godzin. Po kilku dniach regularnego kładzenia się do snu o podobnych porach odczujesz różnicę!

Unikaj używek

Zamiast śniadania – papieros, a w ciągu dnia kawa goni kawę, zamiennie z napojami energetyzującymi? To nie pomoże, a wręcz zaszkodzi i to nie tylko wiosną. Poranek zacznij od szklanki wody i zjedz pożywne śniadanie. Dobrze, by znalazł się w nim owoc. To naturalne źródło energii. Kawa i napoje energetyzujące pobudzają tylko na chwilę, poprzez podniesienie ciśnienia. To droga donikąd. 

Jedz lekką kolację

Rano ciężko ci się wstaje, choć przespałaś rekomendowaną ilość godzin? Pobolewa cię głowa i czujesz, że coś leży ci na żołądku? Prawdopodobnie jesz zbyt ciężkostrawne posiłki na kolacje lub robisz za krótki odstęp pomiędzy kolacją a snem. Ostatni posiłek staraj się jeść na 3-4 godziny przed spaniem. Nie jedz dużo – zjedz tyle, by nie czuć głodu. Im więcej zjesz przed snem i im bardziej ciężkostrawny posiłek to będzie, tym większe prawdopodobieństwo, że się nie wyśpisz, a rano będziesz ociężała i marudna. 

Przyjrzyj się swojej diecie

Kolejnym bardzo ważnym czynnikiem decydującym o dobrym samopoczuciu (nie tylko w czasie wiosennego czy jesiennego przesilenia) jest to, co jesz na co dzień. Jakie paliwo lejesz, taka będzie wydajność. Przyjrzyj się więc swojej diecie. Jeśli jest w niej dużo słodyczy, fast-foodów i używek, koniecznie zmień złe nawyki. Jedz więcej owoców i warzyw, co drugą kawę (jeśli pijesz jej dużo) zastąp ziołową herbatą, a fast-foody i przetworzone jedzenie ogranicz do minimum. Zobaczysz, że na pozytywne efekty takich zmian nie będziesz długo czekać! 

Ruch, ruch i jeszcze raz ruch!

Nie chce ci się rano wstać, w ciągu dnia szukasz miejsca do siedzenia lub leżenia i ogólnie najchętniej przesypiałabyś całe dnie? Ruch to najlepsze lekarstwo na taki stan znużenia. Zamiast kawy, zafunduj sobie naturalne i zdrowe pobudzenie bez skutków ubocznych, jakim jest ruch. Może to być nawet zwykły spacer, nawet kilkuminutowy. Świeże powietrze pobudza, a ruch naturalnie dodaje energii. 

Zanim sięgniesz po kawę czy napój energetyzujący, zrób kilka pajacyków, rozciągnij się i przebiegnij chociaż kawałek. Po tym prawdopodobnie sztuczne doładowanie nie będzie już potrzebne! 

To proste metody, które mogą wydawać się wręcz banalne. Jednak już po kilku dniach zobaczysz wyraźną różnicę w samopoczuciu. Chandrze mówimy zdecydowanie NIE!

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *