,

Studniówka 2016 - Sprawdź trendy!

Wielkimi krokami zbliża się czas studniówek. W każdy styczniowy weekend licealistki pragną zachwycić wyglądem i wyróżniać się w tłumie dziewczyn, a założenie tej samej sukienki co koleżanka jest największą modową wpadką. Jak uniknąć podobnej kompromitacji oraz jak wyróżnić się stylem na studniówce o tym w dzisiejszym wpisie.

Pierwszorzędną zasadą jest postawienie w doborze stroju na umiar i klasykę, która nigdy nie wychodzi z mody. Do wyboru kreacji warto przygotować się znacznie wcześniej, w szczególności jeżeli kupujemy przez internet. Zakupy na ostatnią chwilę mogą skończyć się modową katastrofą. Optymalnym czasem na zakup sukienki jest przełom grudnia i stycznia. Wówczas macie jeszcze czas, żeby zastanowić się, czy dana kreacja pasuje na tę okazję.

A teraz pytanie, które każdej maturzystce spędza sen z powiek „Gdzie kupić tę jedyną, wymarzoną suknię?”. Do wyboru macie kilka opcji. Najprościej zajrzeć do sieciówek typu Zara, H&M oraz Mango. W tych sklepach pojawiły się niedawno kolekcje z serii „Evening” i „Party”. Do sukienki zakupionej w tego rodzaju sklepie wystarczą odpowiednio dobrane szpilki, kopertówka a każda z Was będzie wyglądać jak przysłowiowe milion dolarów.

karnawał sukienka

Nie oszukujmy się, studniówka nie należy do najtańszych imprez – suknia, buty, makijaż, fryzura, biżuteria… rachunki rosną, a nie każdy może pozwolić sobie na taką ekstrawagancję. Dlatego wybór sieciówki jako miejsca zakupu kreacji pozwoli w jakiejś części uratować studniówkowy budżet. Pojawia się też minus takiego rozwiązania. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że któraś z koleżanek wybierze tę samą sukienkę co my.

sukienka na karnawał

Kolejnym miejscem studniówkowych zakupów są sklepy internetowe takie jak Zalando czy Showroom oraz coraz bardziej popularne lumpeksy online. Tego typu zakupy niosą za sobą same korzyści. Możemy tam znależć nietypowe kreacje, często posiadające metki znanych projektantów. A co najważniejsze ryzyko powtórzenia się sukienki na studniówkowym balu spada do minimum. Co więcej w sklepach online często można załapać się na wysokie obniżki cen.

sukienka na studniówkę

A teraz coś dla wielbicielek luksusu i właścicielek grubego portfela. Wystąpienie w sukni z oferty polskiego projektanta. Bogaty wybór klasycznych kreacji można znaleźć u Zuo Crop, Łukasza Jemioła, a także Gosi Baczyńskiej.

sukienka na studniówkę

Tyle na temat miejsc, gdzie można znaleźć stylizację na studniówkę. Przejdźmy do trendów tej imprezy. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jeśli chodzi o modę wśród sukienek. Wszystko zależy od oprawy balu, atmosfery wśród uczniów i przede wszystkim od indywidualnych preferencji. Nie ma bowiem nic gorszego niż zabawa w krępującym ruchy stroju. Minęły już czasy, gdy jedynym godnym strojem była suknia do ziemi.

Najbezpieczniejszą opcją wydaje się sukienka sięgająca przed kolano – nie będzie wyglądać wulgarnie ani pretensjonalnie. Bale kojarzą się z reguły z gorsetami i spódnicami do ziemi. Oczywiście można tak świętować nadchodzącą dorosłość, ale czasami wygląda to karykaturalnie. Młoda dziewczyna najlepiej wygląda w delikatnej, zwiewnej sukience niżeli w sztywnym pancerzu. Z drugiej strony wiadomym jest, że dziewczyny w tym wieku chcą za wszelką cenę udowodnić, że są już dorosłe. Rada dla Was kochane – są inne sposoby by to okazać 🙂

Jeśli chodzi o kolor kreacji. Jak zwykle najbezpieczniejsza jest czerń, która bardzo powoli ustępuje miejsca granatowi. Ponad to do palety modnych kolorów dołączają złoto i srebro. A dla naprawdę  odważnych kolory – czerwień, turkus, burgund.

Tak w dużym skrócie można wskazać w jaki sposób podejść do kupna sukni na jeden z najważniejszych balów w życiu. Pamiętajcie jednak, że najważniejsza tego wieczoru ma być dobra zabawa, która choć na chwile pozwoli Wam zapomnieć o stresie związanym z egzaminem dojrzałości. Moja wskazówka:

„Każdą kreację można zawsze podratować super dodatkiem lub ekstra szpilkami”

studniówka torebka

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.