,

Świąteczny prezent dla rodziców narzeczonej

Świąteczny prezent dla rodziców narzeczonej

Niewiele jest bardziej stresujących sytuacji od świątecznej wieczerzy u przyszłych teściów. Bez względu na to, jakie mamy stosunki z rodzicielami naszej ukochanej, odwiedziny w święta, zwłaszcza kiedy wiemy, że będzie tam cała jej rodzina, zawsze wzbudzają nieco niepokoju. Martwimy się czy nie powiemy czegoś niestosownego, czy nasz ubiór na pewno będzie pasował do okazji, nie zawsze mamy pewność co do tego, jak się zachować. No i oczywiście najważniejsza świąteczna kwestia takiej wizyty czyli prezenty!

To akurat jedna z sytuacji, kiedy naprawdę wcześniejsze ustalenia będą bardzo istotne. Przede wszystkim dlatego, że nasza wybranka będzie wiedziała najlepiej jak poinstruować nas w kwestii ilości i formy świątecznych prezentów dla jej rodziców.

Jeżeli mamy świadomość tego, że oprócz przyszłych teściów na kolacji będzie również liczna rodzina, której nie znamy, najlepiej będzie wybrać prezenty jedynie dla rodziców narzeczonej. To, jakie będą to prezenty powinno również zależeć od waszej zażyłości.

Jeżeli np. przyszli teściowe to osoby z którymi od lat spędzasz wakacje, często się widujecie, odwiedzacie i nadajecie na tych samych falach, prezenty mogą być nieco bardziej swobodne, bardziej osobiste czy zabawne. Jednak jeżeli wszystko jest jeszcze w fazie poznawania się waszych rodzin, a rodzice twojej ukochanej to dystyngowane i dość oficjalne osoby należało będzie sprawę dokładnie przemyśleć.

Dobry pomysł i dobra realizacja!

W takiej sytuacji na pewno niezbędne będą informacje od narzeczonej i każdy hipotetyczny prezent, który wpadnie Ci do głowy, zdecydowanie musi być z nią skonsultowany. Często w pierwszej kolejności do głowy przychodzi przyniesienie alkoholu z wyższej półki. Mogą jednak czyhać tutaj dwie pułapki, jedna z nich to awersja (lub wprost przeciwnie, zbyt duża sympatia) do tego rodzaju produktów. Dlatego właśnie lepiej zapytać wcześniej o ten pomysł. Jeżeli znów uzyskamy aprobatę warto również dopytać o gatunki. Może się okazać, że przyszła teściowa nie lubi likierów a przyszły teść gustuje jedynie w ciemnych piwach.

Skoro mamy już dobry pomysł na prezent to warto go równie efektywnie zrealizować. Fajnym pomysłem może się również okazać kosz prezentowy, który zawsze robi wrażenie (niejednokrotnie swoimi gabarytami). Sklepy bardzo często przygotowują kosze prezentowe, w których można znaleźć dobrego gatunku kawę, zagraniczne czekoladki i tym podobne produkty. Przede wszystkim wartością jest tutaj jakość oraz walory wizualne. Warto wybierać ekskluzywne delikatesy. Wtedy będziesz miał pewność, że nie tylko sprawisz przyszłym teściom dużą niespodziankę, ale również zrobisz również na nich dobre wrażenie. Skoro tak świetnie potrafiłeś zadbać o nich, na pewno będziesz umiał zadbać o ich córkę.

Ciekawym prezentem może być również np. rękodzieło, które będzie ładnym dodatkiem do salonu, kuchni lub ogrodu (zwłaszcza w tym przypadku można znaleźć w sieci wiele ciekawych dodatków). Dekoracyjna lampka, podpórka na książki lub ozdoba na ścianę. Tutaj także niezbędne będą wcześniejsze konsultacje, ponieważ może być trudno dopasować coś do wystroju wnętrza przyszłych teściów lub możemy po prostu wybrać coś brzydkiego.

Narzeczona też może podpytać rodziców na ten temat, co takiego chcieliby otrzymać w świątecznym podarku, niech zawężą listę poszukiwań co na pewno wyjdzie wszystkim na dobre. Ty nie będziesz stresował się tym, jak zareagują przyszli teściowie na świąteczny prezent od ciebie, a oni będą czuli się swobodniej, obdarowani czymś, co szczerze sprawi im radość.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *