,

Świąteczny prezent dla teściów

Świąteczny prezent dla teściów

Teściowie stają naszymi drugimi rodzicami, dzięki którym nasze życie szczęśliwie się potoczyło. Kochamy ich syna lub córkę, więc nawet niewielkie różnice zdań czy poglądów nie powinny przekreślać pozytywnych relacji między wami. Dodatkowo święta to doskonała okazja do tego, aby przypomnieć teściom, że ich również darzycie ciepłymi uczuciami i tak samo jak pozostali członkowie rodziny zasługują na jak najlepszy prezent!

W pierwszej kolejności warto pomyśleć o czymś praktycznym. Bardzo dobrym pomysłem może się okazać np. zestaw pościeli lub komplet funkcjonalnych garnków dobrej jakości. Również zastawa malowana ręcznie, eleganckie, puchate ręczniki lub haftowany ręcznie obrus będzie prezentem, który sprawi radość.

Wspólny prezent dla teściowej i teścia to również w pewien sposób ekonomicznie dobry pomysł. Jeżeli posiadamy odpowiednie nakłady finansowe możemy iść o krok dalej. Jeżeli znajdziemy ciekawego wykonawcę możemy zlecić zrobienie np. szafki na wina, jeżeli oczywiście nasi teściowie uwielbiają wieczorami raczyć się dobrym trunkiem, np. takim domowej roboty.

Może uwielbiają spędzanie czasu na działce? Pomyślmy wtedy o niebanalnym stole ogrodowym, nowoczesnym grillu lub sadzonkach, których efekty będą cieszyć ich co prawda dopiero za kilka miesięcy, ale nie zmienia to faktu, że będą jednocześnie przypominać o naszym trafionym prezencie.

A może towarzysz na jesień życia?

Jest również możliwość sprawienia prezentu teściom, który obarczał ich będzie jednak obowiązkami i tutaj należy się dobrze zastanowić. Jeżeli widzimy, że nasi teściowie zbyt dużo czas spędzają w domu, widać, że pojawiła się u nich stagnacja, ale ciągle są ludźmi, którzy doskonale rozumieją posiadanie pupila w domu i nie będą mieli nic przeciwko pomyślmy np. o adopcji zwierzaka lub zakupienie go w sprawdzonej i legalnej hodowli. Jeżeli wiemy, że np. zdrowie nie do końca pozwala na aktywne spędzanie czasu wybierzmy psa rasy, której bliżej do kanapowca niż aktywnego psiaka, który potrzebuje kilku godzin zabawy dziennie. Niech będzie to łagodna rasa, sympatyczny piesek, który wniesie powiew radości i świeżości do domu obdarowanych.

Natomiast jeżeli rodzice naszego współmałżonka uwielbiają aktywne spędzanie czasu, mają duży ogród lub działkę, wtedy możemy postawić na psa, który jeszcze bardziej ich rozrusza i zmotywuje do codziennej aktywności. Oczywiście lepiej nie przesadzać i nie wybierać super wysportowanej rasy, ale wybrać psa, który lubi tak samo aktywną zabawę, jak i spokojne wypoczywanie. Mimo tego, że świąteczne niespodzianki zawsze robią wrażenie i świetnie sprawdzają się pod choinką tutaj jednak mamy do czynienia z żywą istotą. Porozmawiajmy więc wcześniej z teściami czy jest to według nich dobry pomysł i jak zapatrują się na taką propozycję. Entuzjastyczne i zgodne podejście będzie dla nas zielonym światłem.

Wspierajmy hobby naszych teściów!

Teść kocha wędkowanie i chodzenie po górach? Teściowa uwielbia szydełkowanie, ręczne robótki i eksperymentowanie w kuchni? Idźmy tym tropem! I wcale nie musimy wybierać klasycznych prezentów. Teściowi możemy sprezentować album ze zdjęciami najpiękniejszych na świecie szczytów razem z voucherem na pobyt w Zakopanem, Ustroniu czy gdzieś na terenie słowackich Tatr.

Teściowa natomiast na pewno będzie zachwycona kursem gotowania egzotycznej potrawy, doskonałej jakości sprzętem kuchennym lub włóczką, która jest trudno dostępna na rynku, ale wykonane z niej cudeńka będą wyjątkowe. Nie zapominajmy też o tym, że nasze prezenty muszą być pięknie opakowane. Pudełka, celofan, ozdobny papier i wstążki – to wszystko będzie nam niezbędne do pakowania prezentów dla najmłodszych, więc dlaczego też nie przystroić prezentów dla teściów. Niech prezent cieszy nie tylko serca, ale również oczy!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *