,

Jaka szczotka do modelowania, a jaka do rozczesywania włosów?

Jaka szczotka do modelowania, a jaka do rozczesywania włosów?

Rozczesane, gładkie i odpowiednio ułożone włosy to znak rozpoznawczy każdej zadbanej kobiety. By we właściwy sposób zadbać o ich efektowny wygląd, większość pań chętnie sięga po specjalne odżywki, nowoczesne szampony i różnego rodzaju akcesoria. Przykładem tych ostatnich są powszechnie znane szczotki do włosów.

W sprzedaży znajdziemy co najmniej kilka różnych typów szczotek do włosów. Część z nich przeznaczona jest do codziennej pielęgnacji włosów, inne wykorzystywane są do zadań specjalnych tj. rozczesywanie i modelowanie włosów.

Szczególnym wyzwaniem dla szczotek są długie i puszyste włosy, których rozczesanie i ułożenie sprawia kłopot niemal każdej kobiecie. A zatem, które rodzaje szczotek najczęściej stosowane są do układania, a które do rozczesywania włosów?

Szczotki do układania włosów

Wybór odpowiedniej szczotki do modelowania włosów powinien uwzględniać długości i charakterystykę Twoich włosów. Czy są to włosy twarde czy miękkie, gładkie czy puszyste.

W przypadku włosów krótkich i puszystych, do ich układania najlepiej nadają się szczotki okrągłe, klasyczne, z drewnianym uchwytem, antyelektrostatyczne, ograniczające zjawisko elektryzowania włosów.

Gdy włosy układasz pod suszarką, ważne by używana przez Ciebie szczotka miała rękojeść wykonaną z nienagrzewającego się materiału. W tym przypadku najlepszy będzie uchwyt drewniany lub wykonany z odpowiednio dobranego tworzywa sztucznego.

Popularne szczotki Tangle Teezer mają uchwyty wykonane właśnie z takiego tworzywa. Do modelowania długich i gęstych włosów najlepiej nadają się szczotki o eliptycznym kształcie, stosunkowo grube. Ich konstrukcja ułatwia naturalne załamywanie się końcówek włosów i w ten sposób ich układanie.

Do układania włosów twardych i sztywnych najlepsze są szczotki metalowe z drewnianym uchwytem, które zapewniają odpowiednio dużą siłę, niezbędną do ułożenia najbardziej niesfornych włosów.

Szczotki do rozczesywania włosów

Znalezienie szczotki, która nie będzie łamała i wyrywała włosów podczas ich rozczesywania, wcale nie jest takie łatwe. Być może właśnie dlatego kobiety, które dysponują bujną fryzurą, chętniej wybierają droższe szczotki Tangle Teezer. Tego typu szczotki pozwalają bezboleśnie rozczesać nawet najbardziej poplątane włosy. Szczotki wspomnianej marki nie tylko rozczesują włosy, wygładzając ich powierzchnię, ale także w delikatny sposób masują skórę głowy, wzmacniając i oczyszczając ją ze złuszczającego się naskórka.

Szczotki Tangle Teezer w całości wykonane są ze specjalnego rodzaju tworzywa sztucznego (również ich ząbki), dzięki czemu rozczesywane nimi włosy nie łamią się i nie ulegają uszkodzeniu. Jakość rozczesywania włosów oferowana przez szczotki tej marki jest porównywalna z jakością oferowaną przez szczotki z naturalnym włosiem dzika. Jeśli z jakiegoś powodu nie lubisz używać szczotek z włosiem dzika, szczotka Tangle Teezer będzie dla nich doskonałą alternatywą.

Oczywiście do rozczesywania i modelowania włosów możesz używać jednej, uniwersalnej szczotki do włosów. Jeśli jednak zależy ci na ochronie włosów i jednocześnie na pięknie wymodelowanej fryzurze, lepiej gdy zaopatrzysz się w dwie różne szczotki, do dwóch różnych celów.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.