Sztuka tworzenia stylu

Sztuka tworzenia stylu

Nieważne ile posiadamy ubrań – ważne by umieć je ze sobą połączyć w taki sposób, by stworzyć własny styl.

Nie wystarczy mieć w szafie piękne rzeczy, trzeba je jeszcze umieć tak zharmonizować, by wyglądać w nich ładnie i elegancko. Nie każdy jednak posiada taką umiejętność. Niektórzy ludzie dysponują drogimi strojami i dodatkami, a wyglądają w nich byle jak, nieciekawie, nieelegancko, a czasem nawet dziwnie i śmiesznie.

I druga strona medalu jest taka, że ktoś posiadający bardzo ograniczoną liczbę strojów, potrafi wspaniale z pośród nich wybrać i stworzyć wykwintną kreację, która bywa podziwiana nawet na szerszym forum.

Styl jest wizytówką każdego z nas, odzwierciedla naszą osobowość.
Najpiękniejszy styl jest wtedy, gdy charakteryzuje go prostota. Owa prostota polega na stworzeniu takiego obrazu, w którym choć jest niewiele, to jest wszystko.

Zbyt duża liczba rzeczy zabija pojedyncze przedmioty, tak jest w wielu przypadkach, także i w przypadku garderoby. Nadmiar zwraca się przeciw człowiekowi, który nie potrafi uruchomić swojej wyobraźni i dlatego czasem przesadzi, zatracając styl i własną osobowość.

Czy macie podobne zdanie? 🙂

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.