,

Szybka regeneracja skóry po zimie - są na to proste sposoby!

Szybka regeneracja skóry po zimie - są na to proste sposoby!

Pierwsze ciepłe wiosenne promienie słońca padają na Twoją twarz, oświetlając… szarzyznę, wiotkość, zmarszczki i przebarwienia? Czas działać i przywrócić jej promienny, młodzieńczy wygląd. Zima to trudny czas dla skóry: zarówno na twarzy jak i na ciele. Suche, gorące powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach, gwałtowne zmiany temperatury, gorsza dieta przez brak dostępu do sezonowych owoców i warzyw, a także zaniedbania pielęgnacyjne (bo żyjemy szybko, jest zimno i tak naprawdę nic nam się nie chce), odbijają się negatywnie na kondycji skóry. Na szczęście szybko i łatwo można jej przywrócić blask i to w domowym zaciszu! 

Punkt wyjścia: regularne złuszczanie skóry

Zimowa pielęgnacja skóry najczęściej ogranicza się do jej oczyszczania i nawilżania oraz natłuszczania. To działanie prawidłowe, w końcu zimą łatwo o przesuszenie, a nawet odwodnienie skóry. Trzeba jednak pamiętać o tym, by oprócz tego regularnie złuszczać naskórek. Wykonywanie peelingu raz-dwa razy w tygodniu to podstawa do tego, by regularnie pozbywać się nagromadzonych, martwych komórek i odkrywać świeżą, promienną skórę. 

Jeśli zaniedbałaś peelingowanie zimą, nic straconego. Podstawą do tego, by skóra po zimie odzyskała blask, miękkość i jednolity koloryt, jest regularne jej złuszczanie. Zacznij od peelingów 2-3 razy w tygodniu przez pierwsze 2 tygodnie, a następnie wystarczy już 1-2 razy w tygodniu. Już po kilku dniach zauważysz różnicę! 

Po drugie: nawilżanie, regeneracja, odżywienie

Nagromadzony martwy naskórek tworzy na skórze warstwę utrudniającą wchłanianie składników odżywczych z preparatów pielęgnacyjnych. Dlatego nawet jeśli zimą używałaś bogatych kremów, serów i maseczek, prawdopodobnie nie zadziałały one do końca efektywnie. 

Dlatego Twojej skórze potrzebna jest duża dawka odżywienia. Po umyciu skóry wykonaj peeling, następnie przemyj ją tonikiem, a zanim wklepiesz krem, zaaplikuj na nią odżywcze serum. Taka bomba odżywcza pobudzi ją do regeneracji i pozwoli na szybsze uzyskanie oczekiwanych efektów. 

Przyjrzyj się swojej diecie!

Przez większą część roku odżywiamy się niedostatecznie wartościowo. Brak dostępu do sezonowych warzyw i owoców, życie w biegu i sięganie po przetworzone “gotowce”, brak dostatecznej ilości snu i stres to czynniki, które odbijają się negatywnie również na skórze. Pamiętaj o tym, że organizm odżywiony od wewnątrz to piękne “opakowanie” na zewnątrz. Włącz do swojej diety więcej warzyw i owoców, ogranicz spożywanie przetworzonej żywności i używki, spożywaj więcej czystej wody. W połączeniu z odpowiednią pielęgnacją efekty zobaczysz szybko! 

Zabiegi uzupełniające w gabinecie

Jeśli zależy Ci na szybszym i bardziej spektakularnym efekcie, rozważ serię zabiegów regeneracyjnych w gabinecie kosmetycznym. Dzięki urządzeniom i kosmetykom, do których nie masz dostępu poza gabinetem, skóra jeszcze szybciej odzyska zdrowy blask, jędrność i optymalne nawilżenie. Po serii zabiegów efekty utrzymasz odpowiednią pielęgnacją domową.

Sprawdź podobny wpis: Jak wybrać najlepszy krem BB, krem CC i krem DD?

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *