,

Tape on – skuteczna metoda na zagęszczenie włosów

Tape on – skuteczna metoda na zagęszczenie włosów

Każda kobieta dba o swoje włosy najlepiej jak umie. Są dla niej ważne i przez nie może pokazać jak o siebie dba, a nawet w jakiej jest kondycji zdrowotnej. Lśniące, piękne, długie włosy przyciągają wzrok i uwagę, a także dodają kobiecości. Co jednak zrobić jeśli matka natura nie obdarzyła nas takimi włosami, jakie byśmy chciały albo jesteśmy posiadaczkami krótkich fryzur, a chciałybyśmy zobaczyć czy warto zapuszczać i czy dobrze będziemy wyglądać w długich?

Z pomocą przychodzą takie zabiegi jak przedłużanie i zagęszczanie włosów. Dzięki temu można w łatwy i szybki sposób zwiększyć objętość swoich włosów, a także znacznie je wydłużyć. Pomimo, że nie rosną one nam na głowie, tylko są doczepiane, nie widać ani nie czuć żadnej różnicy (oczywiście jeśli są odpowiednio profesjonalnie założone) . Są różne typy doczepek i każdy z nich trochę inaczej się używa. Ogólna zasada i zastosowanie pozostają jednak takie same. Włosy doczepiane clip in posiadają mnóstwo fanek i w ciągu ostatnich lat stały się bardzo popularne. Mniej znane są włosy doczepiane na ringi, ale efekt jest równie dobry. Jednakże w tym wypadku zdecydowanie wygrywają włosy tape on. Jest to najbardziej skuteczna metoda na zagęszczenie ze wszystkich.

 

Tape on – co to takiego?

Metodę tę nazywa się także „metodą kanapkową”. Jest to sposób na łatwe i bardzo wygodne przedłużenie włosów. Można je zrobić w dosłownie każdym salonie fryzjerskim. Do jednej z jej największych zalet należy fakt, że możliwa jest niemalże natychmiastowa metamorfoza wyglądu. Dodatkowo warto wiedzieć, że liczni specjaliści, eksperci w tej branży oraz klienci twierdzą, że tape on można śmiało zaliczyć do najmniej inwazyjnej metody na przedłużenie włosów. Aby mieć stuprocentową pewność, że fryzura po poddaniu się tego zabiegowi będzie prezentować się nienagannie, najlepiej jest zdecydować się na długie oraz gęste włosy europejskie.

 

W jaki sposób przedłuża się włosy metodą tape on?

Przede wszystkim na samym początku trzeba odpowiednio dobrać kolor doczepek do naturalnych włosów. Dobrze by było, gdyby były zdrowe i pełne blasku. W przeciwnym razie „nowe” pasma będą się wyróżniać i nie wkomponują się w całość. Jeżeli włosy są łamliwe, suche albo matowe – najpierw trzeba przejść kurację regeneracyjną, a dopiero potem przystąpić do przedłużania czy też zagęszczania. Po wyborze odcienia doczepek i upewnienia się, że nie widać żadnej różnicy pomiędzy nimi, a naszymi włosami, przechodzi się do następnego etapu. Górną część włosów należy odgarnąć i spiąć na czubku głowy spinką albo związać gumką w taki sposób, aby nie utrudniały pracy ani nie zasłaniały przedziałka który powstał pomiędzy dwoma warstwami. Następnie bierzemy do ręki jeden pasek włosów, odklejamy tasiemkę i naklejamy na nią naturalne włosy tuż przy przedziałku. Podobnie robimy z drugim pasmem, tyle że taśmę przykładamy tym razem na górę. Ze spinki wyciągamy kolejną warstwę (reszta nadal pozostaje spięta) i wykonujemy taką samą czynność co wcześniej, tyle że doczepki umieszczamy bardziej z boku głowy, a nie na środku. Później wybieramy ze spiętych włosów kolejne pasma i robimy przedziałek tuż powyżej linii uszu. Tam również doklejamy włosy (trzy tasiemki) i przechodzimy do boków głowy. Na końcu wszystko trzeba dokładnie przeczesać i sprawdzić czy na pewno dobrze się trzyma (aby uniknąć niefortunnej sytuacji odczepienia się tasiemki w nieodpowiednim momencie).

 

Zalety tej metody

Przedłużanie włosów metodą tape on jest bardzo efektowne i długotrwałe. Nie trzeba się więc martwić o to, że co chwilę będzie trzeba chodzić do fryzjera. Włosy zostają znacznie pogrubione, zyskują większą objętość oraz zmienia się ich długość. Jeżeli doczepki są naprawdę dobrze zamocowane to nikt się nie zorientuje, że nie są to nasze „prawdziwe” włosy. Co najważniejsze, posiadaczka włosów tape on nie czuje żadnej różnicy, czego niestety nie można powiedzieć o wszystkich pozostałych formach zagęszczania. Dodatkowo nie uczula, a doczepiane włosy są stuprocentowo naturalne.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.