,

Typowa torebka Polki. Co najczęściej w niej nosimy?

Typowa torebka Polki. Co najczęściej w niej nosimy?

Torebka – prawdziwa skarbnica najważniejszych przedmiotów dla każdej kobiety. I choć różnimy się gustami – o których przecież dyskutować się nie powinno – wszystkie kobiety łączy miłość do torebek. Dla Panów nadal pozostają tajemnicą, której – pomimo nieustannych wysiłków – zgłębić nie potrafią. I może tak powinno być, bo arsenał jaki kobieta w torebce zgromadzić potrafi, niejednego dżentelmena może przyprawić nie tylko o zawroty głowy, ale także niemałe zdziwienie.

Na podstawie badań przeprowadzonych przez sklep etorba.pl oraz agencję badawczą SW Research, co trzecia kobieta posiada więcej niż cztery torebki. Nic dziwnego – dobór odpowiedniej do właściwej stylizacji to wisienka na torcie, która sprawi, że całość stroju będzie ze sobą współgrać. Potwierdza się więc, że torebka nie jest jedynie miejscem przechowywania osobistych drobiazgów, ale stanowi ważny element kobiecego ubioru.

Torebka na wszystko… i do wszystkiego

Jednak mimo to, Polki zdecydowanie stawiają na praktyczność. Torebka ma być przede wszystkim duża i pojemna, z funkcjonalnym wnętrzem. Ponad 65% kobiet wybiera z myślą o codziennym użytkowaniu, torebkę, która z powodzeniem mieści w sobie format A4. Kolory, na które najczęściej się decydujemy, to bezpieczne odcienie czerni, brązu, beżu i szarości.

Brzmi nudno? Niekoniecznie. Idealna torebka to taka, która spełnia oczekiwania przyszłej właścicielki. Nie zawsze musi być wykonana ze skóry naturalnej i kosztować połowę wypłaty. Wydaje się, że najbardziej cenimy sobie użyteczność. Na co dzień wybieramy więc torebki, które będą pasować do większości ubrań w naszej szafie i nie będą co rano dokładać dodatkowego zmartwienia do odwiecznego dylematu: W co mam się dzisiaj ubrać?

Co skrywa damska torebka?

Idąc tym tropem, torebka przeciętnej Kowalskiej musi więc miesić podstawowe rzeczy. Najczęściej znajdziemy w niej portfel, telefon komórkowy, klucze, szminki, błyszczyki. To wyposażenie, które raczej nikogo nie dziwi – w końcu po to powstały torebki. Jednak to nie wszystkie sekrety jakie w sobie skrywa.

W damskich torebkach najczęściej znaleźć można:

 • chusteczki higieniczne
 • długopisy i ołówki
 • notesy, kalendarze
 • grzebienie, szczotki
 • perfumy
 • kremy do rąk
 • kosmetyczkę
 • wodę

Oprócz tego, coraz więcej Pań nosi także ładowarki do telefonów lub powerbanki (ach, nieszczęsne baterie w smartphonach!), słuchawki, leki przeciwbólowe, plastry opatrunkowe, żele antybakteryjne, zapałki, a także… gazy pieprzowe.

co kobiety noszą w torebce
autor: Monika Święcka

Kobiety sukcesu, właścicielki przedsiębiorstw i zasiadające na wysokich stanowiskach coraz częściej decydują się włożyć do torebki wykrywacz podsłuchów. Jak twierdzi ekspert z portalu Porady detektywistyczne, Panie także wykazują zainteresowanie szpiegowskimi gadżetami i środkami służącymi kontrinwigilacji, choć nadal jest ono mniejsze niż w przypadku Panów.

Praktyczne torebki porzucone na rzecz imprezowego szaleństwa

Zupełnie inaczej ma się jednak sytuacja z małymi torebkami i kopertówkami, które wybieramy z myślą o konkretnej uroczystości czy imprezie. Mniejsze formaty wynikają z mniejszych potrzeb (w końcu kto bierze ze sobą wówczas notes), choć w tym wypadku znacznie więcej miejsca na szaleństwa, nie tylko kolorystyczne, ale też w zdobieniach i detalach. W końcu nie zawsze warto trzymać się bezpiecznej klasyki. Są momenty kiedy można, a wręcz wypada błyszczeć!

Bałagan w kobiecych torebkach stał się już przedmiotem żartów i kpin ze strony płci brzydkiej, jednak pewne jest jedno – torebka zawsze mówi sporo o kobiecie, do której należy. Przede wszystkim – zawartość torebki, która bywa studnią bez dna.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
 1. Swietnie to podsumowalas 🙂 Mysle, ze sporo tez o kobiecie mowi forma torebki – ja np. uwielbiam proste, minimalistyczne ksztalty takie jak tu: https://studiopiel.com/19-torebki-skorzane-damskie Pozdrawiam!

   

Comments are closed.