,

Jak urządzić małą łazienkę?

Jak urządzić małą łazienkę?

W łazience zaczynamy swój dzień biorą prysznic, robiąc makijaż i układając włosy. Także w łazience kończy dzień – zmywając makijaż i biorąc relaksującą kąpiel. Problem pojawia się jeżeli musimy urządzić łazienkę na kilku metrach kwadratowych. Jednak mała łazienka również może być świetnie zagospodarowana.

Wanna czy prysznic?

W przypadku małych łazienek musimy wybrać czy wolimy wannę, czy prysznic. Dobrym rozwiązaniem będzie tutaj prysznic z wysokim brodzikiem. Będzie on mógł służyć jako zamiennik wanny. Zamiast standardowej kabiny prysznicowej możemy postawić na szklaną ścianę lub drzwi. Takie rozwiązanie będzie wyglądać nowocześnie, a przy tym nie będzie zabierać dodatkowego miejsca. Natomiast jeśli bardzo będziemy chcieli mieć wannę to również na małej przestrzeni uda się to zorganizować. Możemy zakupić wannę narożną, która nie będzie stać w centrum łazienki.

Magia luster

Im więcej luster w łazience, tym lepiej. Lustra optycznie ją powiększą. Lustra nie tylko mają służyć, by się w nich przeglądać, ale także za dekorację. Jeżeli skupimy się tylko na lustrach nad umywalką, to łazienka wyda się większa. Możemy postawić także na jeden styl, np. na barokowe ramki. Ciekawym pomysłem jest cała jedna ściana w lustrach, które są na stałe przymocowane. Dzięki temu więcej się w nich odbija, a łazienka wydaje się nawet dwa razy większa niż jest w rzeczywistości.

Oświetlenie w łazience

W nowoczesnej łazience nie może zabraknąć dobrego oświetlenia. Aranżacja małej łazienki jest szczególnie trudna jeżeli nie ma dostępu do światła naturalnego. Wtedy musimy zainwestować w odpowiednie sztuczne oświetlenie. Jedna nawet bardzo mocna żarówka nie wystarczy, by dobrze oświetlić całe pomieszczenie – nawet małe. Dlatego trzeba postawić na kilka źródeł światła.

Kolor łazienki

Biel powoduje, że pomieszczenie się otwiera i wydaje się dużo większe. W małej łazience nie sprawdzą się duże płaszczyzny o ciemnej barwie. Jeżeli nie chcemy mieć łazienki w kolorze białym, to warto pomyśleć nad kolorami chłodnymi, które mają właściwości oddalające, np. niebieski, szary. Natomiast kolory ciepłe spowodują, że wizualnie będzie się wydawać na jeszcze mniejszą.

Małe czy duże kafelki?

Warto zatem postawić na białe kafelki. Najlepszym rozwiązaniem dla małej łazienki są duże i jasne płytki. Mitem jest to, że mała łazienka dobrze wygląda z małymi płytkami. Natomiast duże formaty tworzą jednolitą, spójną płaszczyznę. Kolor powinien być jasny – śnieżna biel, kość słoniowa, beż. Łazienkę możemy wizualnie zwiększyć, jeżeli kafelki ułożymy poziomo. „Mała łazienka płytki” – w internecie pod tym hasłem możemy znaleźć wiele inspiracji, które mogą nam się spodobać.

Meble na wymiar

By wszystkie sprzęty się zmieściły to warto także pomyśleć o meblach na wymiar. Nie będziemy musieli się martwić, że szafki się nie zmieszczą i będą kolidować z innymi meblami. I przede wszystkim łatwiej będzie nam utrzymać czystość. Każda szafka będzie mieć swoje zastosowanie.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Dla mnie mała łazienka musi być przede wszystkim funkcjonalna, dlatego też postawiłam na bardzo fajne akcesoria łazienkowe z homedome.pl – półeczki, uchwyty na kosmetyki/papier/ręczniki. Nie dość, że są piękne i nadały łazience charakteru, to jeszcze do tego zyskała na funkcjonalności 🙂

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *