Współuzależnienie – problem w związku

Współuzależnienie – problem w związku

Związanie się z chłopakiem uzależnionym od alkoholu lub narkotyków, a także innych zjawisk i używek to prosta droga do emocjonalnej karuzeli, która pozostawić w nas może ślady na bardzo długo, jeśli nie na całe życie.

Będąc w związku z osobą uzależnioną trzeba nauczyć się stale kontrolować swoje własne emocje i nie brać w żadnym wypadku odpowiedzialności za zachowanie ukochanego. Nie powinnaś tłumaczyć go przed innymi, kontrolować, ani dać się wplątywać w różne manipulacje, z których osoby uzależnione są powszechnie znane.

Kochać mądrze to wielka sztuka

Mądre kochanie alkoholika czy narkomana ma sens wtedy, gdy on sam zda sobie sprawę, że w pierwszej kolejności nie mogą mu pomóc inni, ale on sam. Inni mogą być jedynie wsparciem i to przy zachowaniu samych siebie, bez degradowania i psychicznego niszczenia ze strony osoby uzależnionej.

Często dziewczyny przyciągające toksycznych partnerów z problemami uzależnień same wychowały się w domach, gdzie obecny był alkohol oraz przemoc. Wychowanie w domu poniekąd zaprogramowało je na dalsze lata.

Terapia dla osób współuzależnionych jest doskonałym pomysłem dla tych dziewczyn, które czują, że chcą się wyrwać z piekła, w jakie zostały wpędzone przez toksycznych partnerów.

Pomoc w ostatniej chwili

Im wcześniej młoda dziewczyna zda sobie sprawę z tego, że przyciąga toksyków, tym lepiej. Wcześnie rozpoczęta terapia pozwoli jej w przyszłości w pełni cieszyć się życiem i eliminować ze swojego otoczenia tych, których bliskość powoduje zbyt wiele złych sytuacji.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *