,

Wybieramy najlepszy oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem w domu

Wybieramy najlepszy oczyszczacz powietrza do walki ze smogiem w domu

Zapewnienie jak najlepszych warunków do życia dla naszych dzieci to obowiązek każdej osoby, która podejmuje decyzje o posiadaniu potomstwa. Wraz z momentem jego narodzin jesteśmy odpowiedzialni za jego wykształcenie i zdrowie, gdyż nie jest ono w stanie zagwarantować sobie niektórych rzeczy samodzielnie.

Problem pojawia się wtedy, gdy pomimo naszych ogromnych starań – nie jesteśmy w stanie ochronić go przed zagrożeniami wynikającymi ze środowiska. Niektóre z nich jesteśmy jednak w stanie wyeliminować przynajmniej częściowo. Od małego karmimy nasze dziecko swoim mlekiem, które wspiera jego system odpornościowy – a następnie jak najzdrowszymi produktami, które mają za zadanie wspomóc jego prawidłowy wzrost. Staramy się wybrać dla niego to, co najlepsze i nigdy nie narażamy go na kontakt ze szkodliwymi czynnikami. Czasami jednak nie mamy wpływu na to, co go otacza. O czym mowa? O smogu. Smog to zanieczyszczenia i pyły znajdujące się w powietrzu, które bardzo źle wpływają na drogi oddechowe, zarówno nasze jak i właśnie naszych dzieci. Skutki ich działania mogą być widoczne dopiero po wielu latach, więc często ignorujemy ten problem z myślą o tym, że może nie dotkną nas nigdy żadne konsekwencje.

Badania wskazują jednak, że nie da się tego uniknąć. Smog występuje w szczególności w dużych miastach, a jego przedostanie się do mieszkania nie stanowi niestety żadnego problemu. Dlatego właśnie tak ciężko jest się przed nim chronić. Oczywiste jest, że nie możemy w żaden sposób ograniczyć czasu, który nasze dziecko spędza na zewnątrz – w ten sposób ograniczalibyśmy tylko jego kontakty z innymi dziećmi i światem dookoła. Nie jest to dobre rozwiązanie. Tym o co możemy zadbać jest stan powietrza w swoim domu, gdzie nasza rodzina spędza wiele godzin w ciągu dnia. A w tym może pomóc nam oczyszczacz powietrza.

Czym jest to urządzenie? Jest to sprzęt, którego głównym zadaniem jest przefiltrowanie powietrza w danym pomieszczeniu i wypuszczenie go z powrotem – bez zbędnych pyłów, zarazków i zanieczyszczeń. Dzięki jego użyciu masz pewność, że powietrze, którym oddychasz jest czyste. Z całą pewnością będziesz w stanie samodzielnie poczuć różnice już po kilku dniach stosowania. Jest to również bardzo dobre rozwiązanie dla alergików, którzy chcą mieć pewność, że konkretne alergeny nie znajdują się również we wnętrzu ich domu. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej na temat oczyszczaczy powietrza.

Jaki oczyszczacz powietrza wybrać?

oczyszczacz powietrzaW momencie podjęcia decyzji o zakupie tego sprzętu zwykle pojawia się pytanie o to, jaki oczyszczacz powietrza wybrać do swojego domu. W pierwszej kolejności udaj się na stronę http://www.jaslo4u.pl/jaki-oczyszczacz-powietrza-kupic-do-domu-w-2018-newsy-jaslo-23744, gdzie możesz znaleźć wiele przydatnych wskazówek dotyczących potrzebnych funkcji tego urządzenia.

Pierwszą rzeczą, o której musisz pomyśleć jest to, jaki oczyszczacz powietrza będzie najlepiej pasował do twojego domu i rodziny. Jeżeli którykolwiek z mieszkańców jest alergikiem to najlepiej będzie zwrócić uwagę właśnie na sprzęty mogące pomóc w usunięciu szkodliwych alergenów. Choć każdy oczyszczacz powietrza na jaki się zdecydujesz będzie w pewnym stopniu ograniczał ich występowanie – lepiej będzie wybrać taki model, który dba o to w szczególności.

Oczywiście, na decyzje o tym jaki oczyszczacz powietrza możesz wybrać do swojego domu wpłynie również na pewno kwestia finansowa. Bardziej specjalistyczne sprzęty będą droższe niż te, które np. wpływają tylko głównie na nawilżenie powietrza w pomieszczeniu. Pamiętaj również o tym, że jeżeli nie wiesz jaki oczyszczacz powietrza wybrać do nowo budowanego domu to najlepiej będzie zapytać się o pomoc specjalisty – gdyż będzie Ci potrzebny prawdopodobnie oczyszczacz budowlany. Różni się on od innych wersji mocą i wytrzymałością – a przez to także ceną.

Test oczyszczaczy powietrza 

dobry oczyszczacz powietrza

Aby przekonać się jak działa oczyszczacz powietrza warto znaleźć w Internecie test, który został przeprowadzony na wybranym przez nas urządzeniu. Dostępne jest mnóstwo tego rodzaju filmów i tekstów, które mogą pomóc Ci uzyskać wszelkie informacje na temat danego sprzętu. Jest to bardzo ciekawe w szczególności ze względu na to, że są to doświadczenia użytkowników takich jak ty – którzy również zakupili oczyszczacz z nadzieją na poprawę stanu powietrza w swoim domu.

Taki test oczyszczaczy powietrza pokazuje zwykle na ile są one skuteczne, czy zmieniły się odczucia członków rodziny oraz zmniejszyły objawy alergii. Bardzo często jesteśmy stanie to odczuć momentalnie, więc szybko można wyciągnąć wnioski na temat działania urządzenia. Dzięki temu otrzymujesz odpowiedź na najprostsze pytanie – czy oczyszczacze powietrza przeszły test faktycznego użytkowania ich przez klientów. A dzięki temu możesz łatwiej podjąć decyzje dotyczącą tego, czy Ty również chcesz im zaufać.

Oczyszczacz powietrza czy warto kupić?

oczyszczacz

Po zapoznaniu się z powyższymi informacji masz już na pewno przynajmniej odrobinę większą wiedzę na temat tego jak działa oczyszczacz powietrza i czy warto jest go kupić. Według nas – absolutnie tak. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jeżeli nie widzisz konsekwencji jego działania w codziennym życiu, to nie łatwo jest podjąć decyzje o jego zakupie. Zawsze znajdzie się coś bardziej przydatnego, na co akurat będziesz chcieć wydać swoje pieniądze.

Aby odpowiedzieć sobie na pytanie czy warto kupić oczyszczacz powietrza, najpierw odpowiedz sobie na inne – czy masz problemy z oddychaniem, częściej chorujesz i w dalszym ciągu odczuwasz objawy alergii, pomimo iż powinna ona nasilać się tylko na zewnętrz? W ten prosty sposób możesz zorientować się czy również w twoim mieszkaniu roi się od bakterii i zarazków, których wyeliminowanie jest kluczowe dla stanu twojego zdrowia.

Podsumowanie

Oczyszczacz powietrza to sprzęt, który spełnia proste zadanie – przefiltrowuje powietrze w twoim mieszkaniu i zapewnia Ci zdrowe środowisko, w którym przebywasz. Choć wydaje się, że jest to coś o co możesz zadbać później i są obecnie ważniejsze sprawy – nie ignoruj problemu smogu, gdyż choroby układu oddechowego są poważniejsze niż myślisz.

Nie jesteś w stanie uchronić swojego dziecka przed wszelkimi zagrożeniami tego świata – nawet jeżeli bardzo tego chcesz. Ale to jedno zagrożenie, zanieczyszczenie smogiem, możesz kontrolować. Twój syn lub córka na pewno, w szczególności w młodszych latach, spędzają dużo część swojego dnia właśnie w czterech ścianach mieszkania. Pamiętaj, że sezon grzewczy to czas, gdy ich drogi oddechowe są w szczególności obciążone przez suche powietrze. Jeżeli zauważasz u nich suchą skórę, skłonność do infekcji i ogólne osłabienie organizmu – nie zwlekaj i zainwestuj w oczyszczacz powietrza. Jego stosowanie może tylko poprawić obecną sytuacje, a z całą pewnością nie wpłynie negatywnie na stan powietrza w twoim domu.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

5 Responses
 1. ja mam oczyszczacz marki Stadler Form w pięknym jagodowym kolorze 😉 a oprócz tego że jest ładny to na dodatek skuteczny 😛

   
 2. My też mamy Stadler Form, model Roger Little cicho pracuje i jest wydajny, super poprawiła się jakość snu dzięki filtrom które ma bardzo zadowoleni jesteśmy

   
  1. Wiesz co mam inny model i również sobie chwalę, zastanawiam się jeszcze teraz właśnie nad twoim do pokoju dzieci. Co prawda póki co przenosimy nasz ale warto na stałe coś im kupić

    
 3. Mam oczyszczacz powietrza firmy Stadler i serdecznie polecam,sprawdza się swietnie

   
 4. Mój antysmogowy bohater w domu to Stadler Form. Jakość, cena, skuteczność na plus. Polecam

   

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *