Wyprawka kosmetyczna dla malucha

Wyprawka kosmetyczna dla malucha

Szykowanie się na przyjście na świat nowego członka rodziny to godziny spędzone na wybieraniu idealnych ubranek, wyposażenia dziecięcego pokoiku, w którym maluszek i jego rodzice będą czuli się dobrze i bezpiecznie, ale i szykowania się do pierwszych kąpieli, które szybko staną się codziennym rytuałem. Warto zadbać o ten aspekt, który powinien być wieczorną przyjemnością zarówno dla dziecka, jak i rodziców.

Wanienka, czy wiaderko? Ze stelażem, czy bez? Ręczniki, chusteczki, patyczki i wreszcie kosmetyki. Które kosmetyki niezbędne są w wyprawce nowonarodzonego malucha?

Podstawą jest płyn do kąpieli, bez którego nie zaczniemy wieczornego rytuału. Powinien on przede wszystkim pielęgnować skórę naszego maluszka, jednak może mieć także dodatkowe atuty, takie jak JOHNSON’S® Baby bedtime™ – https://www.johnsonsbaby.com.pl/produkty/johnsons-baby-bedtime-plyn-do-kapieli-na-dobranoc. Płyn ten, dzięki kompleksowi relaksujących aromatów, wspomaga zasypianie.

Podczas kąpieli należy zadbać także o włosy malucha, dlatego w wyprawce powinien znaleźć się szampon do włosów. Jeśli nasza pociecha ma blond włosy, warto wybrać szampon z rumiankiem, który poza właściwościami pielęgnacyjnymi pozwala zachować jasny kolor i blask włosów maluszka.

Codzienna pielęgnacja nie kończy się jednak na kąpieli maluszka. Po zabawie w wodzie, którą dzieci wprost uwielbiają od pierwszego dnia życia, przychodzi czas na czynności pielęgnacyjno-relaksacyjne. Mają one wielkie znaczenie nie tylko dla kondycji skóry, ale i dla ogólnego zadowolenia naszej pociechy. Czas bezpośrednio po kąpieli jest bowiem idealnym momentem do wykonania masażu, np. metodą Shantala, do którego przyda się oliwka dla niemowląt. Będzie miała ona zastosowanie także do pielęgnacji delikatnych włosków maluszka. Natomiast do częstszej pielęgnacji skóry dziecka odpowiedni będzie krem dla niemowląt, który warto mieć także w kosmetyczce pociechy.

Po zakończeniu pełnego wyciszenia rytuału kąpieli wzbogaconego o relaksujący masaż, czas ubrać maluszka. Zanim jednak założymy pieluszkę warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie delikatnej skóry na pupie, do którego potrzebny będzie nam puder dla dzieci. Nie jest to produkt, który musi być stosowany obligatoryjnie, jednak zapobiega on odparzeniom delikatnych stref intymnych maluszka. Dlatego lepiej umieścić go na liście kosmetyków potrzebnych do wyprawki, ponieważ może stać się niezbędny w każdym momencie.

Kosmetyki JOHNSON’S® Baby to przyjaciel każdej mamy, nie tylko ze względu na pielęgnację dziecka. Płyn do kąpieli, czy oliwka doskonale sprawdzą się także przy pielęgnacji jej skóry, nie powodując podrażnień i nadając jej dziecięcą miękkość.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Według mnie przy dziecku sprawdza się przedewszystkim tradycja żadne wiaderka do kąpieli zwykła wanienka im więcej udziwnień tym gorzej Fajny pościk w wolnej chwili zapraszam zostaw swój ślad;modnybuziaczek177.blogspot.com

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *