,

Zabiegi odświeżające na sezon wiosenny

Zabiegi odświeżające na sezon wiosenny

Wiosna jest doskonałą porą roku na zadbanie o skórę twarzy. Zniwelowanie drobnych zmarszczek, nadanie blasku i jędrności skórze oraz zwiększenie nawilżenia, to tylko niektóre z zalet zabiegów odświeżających. Po zimie skóra bywa szara, zmęczona, brak jej koloru i promienności. Pomocą w powrocie do skóry pełnej blasku są zabiegi odświeżające.

Mezobotoks – połączenie dwóch niezawodnych metod 

Mezobotoks, to innowacyjna metoda odświeżająca skórę. Podczas mezobotoksu, aplikuje się toksynę botulinową oraz kwas hialuronowy. Te dwie substancje są nazywane eliksirami młodości, a w duecie działają rewitalizująco oraz liftingująco. Botoks napina skórę, dzięki czemu jest wygładzona, zmarszczki zostają zniwelowane, a bruzdy skórne wygładzone. Z kolei kwas hialuronowy ma działanie silnie nawilżające, dlatego jest składnikiem wielu ser i kremów do twarzy.  

Mezobotoks nie jest inwazyjnym zabiegiem, więc nazywa się go tzw. zabiegiem lunchowym, po którym można wrócić do obowiązków. Po zastosowaniu mezobotoksu skóra od razu wygląda na wygładzoną i promienną, a zmarszczki zostają zniwelowane. To jeden z najpopularniejszych zabiegów odświeżających na sezon wiosenny, ponieważ przynosi natychmiastowe efekty.

Peeling medyczny

Peeling medyczny, potocznie nazywany zabiegiem z kwasami, pomaga w walce z przebarwieniami, zmniejszoną elastycznością skóry, zaskórnikami, zmarszczkami oraz rozszerzonymi porami. Jednak przede wszystkim dogłębnie odświeża skórę twarzy. Do zabiegu stosuje się kwasy, które są dobierane do potrzeb skóry. Najpopularniejszy to np. kwas glikolowy lub, dużo delikatniejszy, kwas migdałowy. Dzięki swoim właściwościom kwasy docierają do głębszych warstw skóry, co pozwala poprawić jej strukturę.
Peeling medyczny ma działanie złuszczające  (choć u nie wszystkich osób po zabiegu musi łuszczyć się skóra), odsłaniając gładkie, rozjaśnione, obudowujące się warstwy naskórka.
Ze względu na działanie kwasów, peeling chemiczny ma szereg przeciwwskazań i zdecydowanie odradza się wykonywanie tego zabiegu poza profesjonalnymi gabinetami medycyny estetycznej. Peeling chemiczny można wykonać na przykład w Akademii Medycyny Estetycznej Ursynów, gdzie zabieg przeprowadzają lekarze specjaliści. 

Osocze bogatopłytkowe 

Osocze bogatopłytkowe bywa określane wampirzym liftingiem, ze względu na używanie podczas zabiegu krwi pacjentki, która zawiera aktywne trombocyty, niezbędne do prawidłowej regeneracji skóry. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest bardzo bezpieczny i daje długotrwały efekt odświeżenia skóry. Dzięki użyciu płytek krwi, przyspieszone zostają procesy regeneracji, dlatego w przypadku osocza możemy mówić o działaniu długoterminowym. Zmarszczki zostają wypełnione, a osocze dostarcza skórze czynnik wzrostu (peptydy), który skutecznie stymuluje proces regeneracji naskórka i odnowę biologiczną.
Najlepsze efekty można uzyskać poddając się zabiegowi w schemacie zabiegowym, czyli korzystając z kilku zabiegów w wyznaczonych odstępach czasowych. W pielęgnacji skóry, zwłaszcza w okresie wiosennym, kiedy chcemy ją zregenerować, bardzo ważna jest regularność. Odpowiednią ilość zabiegów jest dobierana  indywidualnie przez lekarza podczas pierwszej konsultacji.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *