Zegarki dla gentlemana

Zegarki dla gentlemana

Jeśli lubisz ubierać się na co dzień elegancko lub codzienność zmusza Cię do takiego ubioru, musisz zadbać o zakup modnego zegarka. Te pozornie zbędne dodatki wpływają na budowanie własnego wizerunku, szczególnie w miejscach pracy, gdzie mocno przestrzegana jest etykieta i liczy się kontakt z klientem. Każdy gentlemana wie, że nic tak nie doda uroku męskiej dłoni, jak elegancki zegarek, idealnie dopasowany do koszuli i marynarki. Są jednak pewnie wytyczne, których należy przestrzegać, aby tego typu zegarek rzeczywiście podkreślał Twój look i stał się integralną częścią ubioru. Co zatem musisz widzieć?

Gabaryty zegarka

Przede wszystkim trzeba zadbać o rozmiar zegarka. Elegancki czasomierz powinien mieścić się pod mankietem koszuli, dlatego nie warto przesadzać z wielkością tarczy (choć dla wielu jest to główny wyznacznik zakupu ). Koperta o mniejszej średnicy o wiele ładniej i efektowniej prezentuje się przy takim typie ubioru. Duże rozmiary tarcz bardzo dobrze prezentują się przy stroju sportowym, a także codziennym. Warto więc dłużej poszukać i wybrać taki czasomierz, w którym będziesz czuć się naprawdę dobrze. Wystarczy zerknąć na dobre strony różnych sklepów internetowych, takich jak https://kuck.pl/zegarki-meskie-mc-7-279.html,aby wybrać zegarek optymalnie dopasowany  do swoich potrzeb.

Dopasowanie kolorów

Drugim ważnym czynnikiem, o którym musisz pamiętać przy wyborze zegarka do garnituru to kolory. Jak wiadomo są różne – złote, srebrne koperty oraz paski skórzane brązowe, szare, czarne itd. Zdecydowanie najlepiej prezentują się czasomierze o srebrnej  lub złotej (często o odcieniu różowym) kopercie i białej, lub srebrnej tarczy. Efektownie wygląda też z tym połączeniem czarny, skórzany pasek. Niektórzy wybierają paski z nylonu i kauczuku, choć wtedy zegarek traci trochę na swoim formalnym wyglądzie.

Jeśli wybierzesz już kolor tarczy, paska i koperty, zwróć uwagę na to, aby elementy Twojego stroju łączyły się idealnie z tymi kolorami. Srebrna tarcza wymaga srebrnych dodatków w ubiorze – sprzączek od paska, spinek itd. Z kolei pasek ze skóry, domaga się dopełnienia w skórzanych elementach garderoby – czarny pasek czarnych butów i takiego samego koloru paska. Dobrym  rozwiązaniem jest zakup kilku pasków wymiennych, aby móc dopasować je idealnie do danego stroju.

Elegancja równa się minimalizm

Kolejna ważna cecha przy wyborze zegarka do garnituru i eleganckiej koszuli, to minimalizm. Tarcze zegarków męskich często wyglądają nieco kosmicznie, ze względu na wszelkie elementy graficzne, duże cyfry i inne dodatki. Natomiast strój formalny wymaga ascetycznego podejścia do wyglądu zegarka. Tarcza powinna być jak najbardziej płaska, bez zbędnych ulepszaczy. Oczywiście takie zegarki, o prostym designie, założysz też do koszuli i marynarki sportowej.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Bardzo ciekawy wpis i bardzo ciekawe podejście. Bez wątpienia, minimalistyczne dodatki, zawsze służą i powodują, że cała stylizacja wygląda skromnie, ale z klasą.

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *