,

Żegnamy kurze łapki i cienie pod oczami

Żegnamy kurze łapki i cienie pod oczami

Wypoczęte spojrzenie to sprawdzony trik na szybkie odjęcie lat. Jeżeli borykasz się z problemem kurzych łapek i cieni pod oczami, warto wdrożyć pielęgnację z wykorzystaniem kwasu hialuronowego!

Czym są kurze łapki?

Kurze łapki to zwyczajowe określenie zmarszczek pojawiających się w okolicach oczu. To rodzaj zmarszczek mimicznych, których powstawanie jest warunkowane przez geny, wiek, rytuały pielęgnacyjne oraz dietę. Mimo usilnych starań nie sposób zahamować ich powstawanie, niemniej można skutecznie zmniejszyć widoczność. Do tego celu służą preparaty zawierające kolagen, koenzym Q10, kwas hialuronowy i witaminy z grupy B i C.
Zmarszczki wokół oczu pojawiają się jako pierwsze zwiastuny zmian skórnych i pogłębiają wraz z wiekiem. Aby zredukować ten proces, nie wystarczy nawilżać skóry tradycyjnymi preparatami kosmetycznymi. Obszar wokół oczu jest szczególnie podatny na zmiany skórne – niewielka grubość i brak gruczołów łojowych determinują szczególną delikatność w pielęgnacji.

Jakich produktów pielęgnacyjnych używać?

  • Płatki pod oczy z kwasem hialuronowym

Hydrożelowe płatki pod oczy z kwasem hialuronowym to hit sprzedażowy ostatnich lat. Ich popularność wynika z łatwości użycia, funkcjonalności oraz wysokiej skuteczności działania. Można je nakładać wieczorem (np. płatki pod oczy z kwasem hialuronowym od Vichy z małocząsteczkowym czystym kwasem hialuronowym) lub rano – są bardzo wygodne i nie przeszkadzają w wykonywaniu makijażu oczu. Wystarczy kilka minut, aby obszar pod oczami stał się wyraźnie nawilżony i rozświetlony. Regularnie stosowane spłycają zmarszczki, redukują widoczność linii mimicznych i wyraźnie odżywiają skórę wokół oczu.

  • Serum wygładzające

Dużą skuteczność w redukcji już istniejących zmarszczek pod oczami wykazują produkty zawierające w składzie tripeptyd biomimetyczny – odtworzony na wzór toksyny z jadu żmii królewskiej. Działanie takich preparatów jest porównywalne z inwazyjnymi zabiegami. Toksyna, zaaplikowana w odpowiednim stężeniu, działa odprężająco na mięśnie twarzy, zapobiegając mikroskurczom odpowiedzialnym za powstawanie zmarszczek mimicznych. Skoncentrowane serum wykazuje natychmiastowe działanie – już kilka minut po użyciu skóra jest wyraźnie wygładzona.

Pamiętaj, aby do pielęgnacji oczu używać wyłącznie specjalnie do tego przeznaczonych produktów. Aplikując preparaty, nie ciągnij skóry, tylko wykonuj regularne ruchy wklepujące.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *