Zima bez spierzchniętych ust!

Zima bez spierzchniętych ust!

Spierzchnięte usta w czasie jesieni i zimy to dolegliwość pojawiająca się najczęściej wtedy, gdy z zimnej temperatury nagle przechodzimy do ciepłej. Żadna z nas nie lubi pokazywać się ze spierzchniętymi wargami, ponieważ nie wygląda to zbyt estetycznie.

Czasami nawet najlepsze, markowe szminki nie pomagają, by ukryć ten kłopotliwy mankament. Jeśli jesteśmy w kropce i zależy nam, by nasze usta jak najszybciej odzyskały estetyczny wygląd, możemy sięgnąć do naturalnych metod leczenia spierzchniętego naskórka na wargach.

Miód lepszy, niż kolagen!

W czasie jesieni oraz zimy nasze usta szczególnie łakną wilgotności w warunkach suchych i ciepłych. Idealnym rozwiązaniem na poprawę kondycji naskórka ust jest regularne smarowanie ich maseczką z miodu oraz odrobiny soku z owoców cytrusowych, może być cytryna, pomarańcza lub grapefruit. Bardzo dobrze działa także smarowanie ust gęstym syropem z aronii, która posiada wszystkie ważne witaminy dla regeneracji naskórka o delikatnej strukturze.

Dajemy ustom wytchnienie!

Maseczkę miodową lub syropową najlepiej nakładać na usta dwa razy dziennie – rano, już po śniadaniu oraz wieczorem, już po umyciu zębów i tuż przed pójściem spać. Maseczkę na usta nakładać można łyżeczką lub kawałkiem wacika. Stosując kurację dla ust dobrze będzie zrezygnować też na jakiś czas z przyciężkich szminek i błyszczyków, aby skóra ust jak najgłębiej mogła oddychać. Dzięki temu szybko będzie można zapomnieć o spierzchnięciach spędzających nam sen z powiek. Piękne usta warto mieć przez cały rok!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *