,

Żyrandol do salonu. Nowoczesny design czy klasyczna konstrukcja?

Żyrandol do salonu. Nowoczesny design czy klasyczna konstrukcja?

Oświetlenie to ważny czynnik decydujący o ostatecznym wyglądzie naszego wnętrza. Odpowiednio zaprojektowane będzie nie tylko funkcjonalne, ale też podkreśli elementy, które chcemy wyeksponować, a te mniej istotne pozostawi niezauważone. W salonie najważniejsze jest oświetlenie główne i o nim powinniśmy pomyśleć w pierwszej kolejności.

Żyrandol do salonu – jaki wybrać?

Salon w wielu domach pełni wiele funkcji. Jest to pomieszczenie, gdzie najczęściej wypoczywamy całą rodziną, jednak to także wnętrze, do którego zapraszamy gości. Musi więc być reprezentacyjny i funkcjonalny. Wybór pomiędzy nowoczesnym a klasycznym żyrandolem powinien determinować styl, w jakim urządziliśmy salon. W nowoczesnych aranżacjach dość dziwnie wyglądałby klasyczny żyrandol. Oczywiście w drugą stronę sytuacja wyglądałaby identycznie. Oświetlenie salonu musi więc odpowiadać reszcie aranżacji.

Lampy Ideallux – oświetlenie odpowiednie do każdego stylu

Lampy Ideallux to modele skierowane do różnych odbiorców. Oferta marki jest tak bogata, że znajdziemy w niej oświetlenie do każdego stylu. Klasyczne, eleganckie żyrandole, które zachwycą formą i detalami oraz nowoczesne, designerskie proste formy. Dzięki temu łatwo dobierzemy oświetlenie do salonu, które będzie utrzymane w stylu naszego wnętrza. Przy wyborze warto zwrócić uwagę, czy dany model posiada inne lampy np. kinkiety, czy lampy stojące w serii. Ułatwi do dobranie spójnego oświetlenia salonowego.

Żyrandole klasyczne – uniwersalne rozwiązanie do salonu

Żyrandole klasyczne zwykle kojarzone są z matowymi kloszami umieszczonymi na kilku ramionach. Mogą to też być lampy wiszące zdobione żarówkami stylizowanymi na tradycyjne świece. Klasyczne oświetlenie Ideallux do salonu to np. seria żyrandoli Doge, gdzie źródłem światła są żarówki dekoracyjne. Eleganckie lampy wiszące dobrze oświetlą salon, prezentują się przy tym bardzo elegancko. Bez problemu dobierzemy też do nich kinkiety, które pochodzą z tej samej serii. Podobną serią jest kolekcja lamp Danieli. Klasyczne żyrandole prezentują się gustownie i są ponadczasowe, Ich wybór sprawi, że wnętrze będzie dobrze oświetlone, a sama lampa będzie zdobiła wnętrze.

Nowoczesne lampy sufitowe Ideallux

Oferta marki Ideallux to także nowoczesne oświetlenie, które będzie odpowiednie do wnętrz minimalistycznych oraz takich, gdzie tradycyjna stylistyka została zastąpiona przez oryginalny design. Seria lamp Pop Ideallux to przykład oświetlenia, które będzie odpowiednie do takiego wnętrza. Choć i tutaj żarówki są widoczne, to lampy mają całkowicie odmienny charakter. Prosta forma oparta na zwisających linkach różnej długości zwraca uwagę. Duża ilość zastosowanych żarówek zapewni dobre oświetlenie salonu. Bardziej dekoracyjną formę zapewnią lampy Leaves. Ich niesamowity kształt będzie dominował w aranżacji. Inspirowane kwiatami lampy będą dekoracją każdego nowoczesnego salonu.

Oświetlenie salonu – funkcjonalność ponad wszystko

Oświetlenie Ideallux, dzięki bogactwu lamp sufitowych pozwala dopasować żyrandole do każdej aranżacji. Ma jednak przede wszystkim inną ważną cechę. Lampy Ideallux są nie tylko estetyczne i ciekawe, są przede wszystkim funkcjonalne. Wybierając oświetlenie główne do salonu, musimy pamiętać, by zapewniało sporo światła, bo takie jest jego przeznaczenie. Dzięki temu, że we wspomnianych modelach znajduje się miejsce na wiele źródeł światła, będą doskonale pełnić swoją funkcję.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *