,

Jak dezynfekować dłonie i paznokcie?

Jak dezynfekować dłonie i paznokcie?

Prowadzisz salon kosmetyczny? Na pewno wiesz, że zadowolenie klientek to klucz do sukcesu. Zadowolone panie polecają salon koleżankom, co zapewnia wizyty nowych klientów, a tym samym przychody i rozwój biznesu. Jest jednak coś równie ważnego, co jakość świadczonych usług. O czym trzeba pamiętać, będąc szefem lub pracownikiem w branży kosmetycznej?

Przygotuj się do wizyty!

Wybierając się do kosmetyczki, kobiety nastawione są na miłe chwile relaksu, prowadzące do wspaniałych efektów, które będą mogły podziwiać osoby z ich otoczenia. Będąc po stronie usługodawcy, należy dołożyć wszelkich starań, aby spełnić oczekiwania klientów i umożliwić im owocne spędzenie czasu w gabinecie w miłej atmosferze. Aby wszystko przebiegło tak jak należy, nie można zapomnieć o dezynfekcji. Stanowisko pracy, na którym wykonuje się zabiegi powinno zostać starannie przygotowane przed każdą wizytą. Zwykle na fotelu kładzie się podkład – jeśli go nie ma, należy przemyć siedzenie płynem do dezynfekcji. Tak samo potraktowane powinny zostać narzędzia, które następnie trzeba oddać do dezynfekcji. Wykonując zabieg, zawsze pamiętaj o rękawiczkach! Przyborów jednorazowych bezwzględnie powinniśmy używać tylko jeden raz, ze względów higienicznych i zdrowotnych. Klientki zawsze bardzo cenią sobie bezpieczeństwo i czystość w gabinetach, dlatego przestrzeganie powyższych reguł zapewni, że z uśmiechem powrócą na kolejne zabiegi.

Artykuły do dezynfekcji

Najbardziej podstawowym kosmetykiem do dezynfekcji jest płyn do dezynfekcji skóry. Warto stosować go nawet wtedy, kiedy pracujemy w rękawiczkach – ostrożności nigdy nie za wiele! Różnego typu płyny, przyrządy i pojemniki wykorzystywane w opisywanym procesie można znaleźć na stronie internetowej www.modenanails.pl. To sklep internetowy mający w swojej ofercie szeroki i różnorodny asortyment. W jego skład wchodzą głównie artykuły do stylizacji paznokci – począwszy od pilników, poprzez bazy, lakiery i zdobienia aż po lampy UV służące do utrwalania manikiuru hybrydowego. Wszystkie produkty dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach i pochodzą od szanowanych na rynku producentów. Modena Nails to nie tylko sklep – to także zespół profesjonalistek w zakresie stylizacji paznokci, które pracują w wielu miastach Polski i Europy. Można zapisać się na jedno z ich szkoleń i podnieść swoje kwalifikacje. Każde z nich zakończone jest otrzymaniem certyfikatu.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *