, , ,

Jak wybrać dobre śniegowce dla dzieci?

Jak wybrać dobre śniegowce dla dzieci?

Dzieci uwielbiają zabawy na świeżym powietrzu, niezależnie od pory roku. Problem pojawia się zima, gdy na ziemi leży śnieg, a dookoła panuje niska temperatura. Do zabaw w głębokim śniegu odpowiednim obuwiem dla dzieci będą ciepłe śniegowce, umożliwiające spędzeniu kilku godzin na obrzucaniu się śnieżkami budowaniu lodowych zamków bez obawy, iż nogi dziecka zmarzną, a po powrocie do domu okażą się być pokryte nieprzyjemną wilgocią. Odpowiednie buty zabezpieczą przed niską temperaturą, warto więc zabezpieczyć odpowiednio dzieci i umożliwić im dobrą zabawę. Jakie cechy powinny mieć śniegowce dla dzieci?

Śniegowce dla dzieci – odporność na wodę

Zima ma różne oblicza. Czasem jest niebywale mroźna i skrzy się od śniegu, niekiedy jednak jest ciepła i wilgotna. Wybierając śniegowce musimy zwrócić uwagę na to, by zabezpieczały one nie tylko przed zimnem, ale także wilgocią. Roztopiony śnieg tworzy kałuże i błoto, które często są ulubionym miejscem zabaw dla dzieci. Śniegowce dla dzieci powinny być wykonane z nieprzemakalnego materiału, by zabezpieczyć stopy dziecka przed przemoknięciem już w początkowym etapie zabawy. Powinny one być sznurowane, zapinane na rzepy lub zamek błyskawiczny, by zapobiegać przedostaniu się wody do środka.

Śniegowce dziecięce – odpowiednia podeszwa

Najważniejszą częścią buta zimowego jest podeszwa. Nie może ona być wykonana z cienkiego materiału, gdyż w takim przypadku izolacja od podłoża jest znacznie słabsza. Buty na cienkiej podeszwie sprawdza się jesienią, jednak na zimę powinny one zapewniać dobrą izolację cieplną. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie kauczuku termoplastycznego – buty zimowe o takiej podeszwie nie tylko zapewniają odpowiednią temperaturę, ale także nie pękają. Odpowiedni protektor na podeszwie powinien zapewnić również dobrą przyczepność nawet na śliskiej powierzchni, ograniczając dziecku do minimum ryzyko odniesienia kontuzji.

Buty śniegowce – wysoka cholewka

Śniegowce dziecięce, podobnie jak botki zimowe damskie, powinny być gotowe nie tylko na niskie temperatury oraz kałuże wody, ale przede wszystkim śnieg. Aby nie dostawał się on do wnętrza buta, warto postawić na śniegowce z wysoką cholewką. Regulacja cholewki pomaga w dopasowaniu buta do kształtu nogi dziecka, ułatwia także jego zakładanie. Należy zwrócić uwagę na to, by mocny ściągacz lub zapinanie na rzepy uszczelniło cholewkę, dzięki czemu śnieg nie dostaje się do wnętrza podczas zabawy. Niektóre typy obuwia dla dzieci posiadają sznurowanie na całej długości, co zapewnia nie tylko dokładne przyleganie buta, ale także jego dużą szczelność i wygodę.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *