,

Jakich kosmetyków użyć do makijażu oczu?

Jakich kosmetyków użyć do makijażu oczu?

Dobrze wykonany makijaż oczu może uatrakcyjnić nasz wygląd, podkreślając spojrzenie i czyniąc je bardziej wyrazisty. To on dodaje naszej twarzy wyrazu i uroku. Nic więc dziwnego, że w bardziej lub mniej zaawansowanej wersji wykonują go kobiety w różnym wieku, niemalże każdego dnia.

Nie bez znaczenia jednak pozostaje jednak określenie „dobrze wykonany”. Okazuje się bowiem, że makijaż oczu może zarówno pomóc nam wydobyć nasze walory, jak i niestety pogłębić defekty, sprawiając, że staną się one bardziej widoczne. Nie bez znaczenia dla jego jakości pozostaje rodzaj zastosowanych kosmetyków, który tuż obok naszych umiejętności i znajomości walorów swojej twarzy odgrywa ogromną rolę w tym jak prezentuje się nasz makijaż. W związku z tym podpowiadamy, jakich kosmetyków używać do makijażu oczu, by zawsze wyglądał on równie dobrze.

1. Tusz do rzęs

Tusz do rzęs to jeden z najważniejszych, o ile nie najważniejszy kosmetyk używany do wykonania makijażu oczu i z nim najczęściej kojarzony. Sięgają po niego nawet te z nas, które nie są miłośniczkami precyzyjnych makijaży, do wykonania których potrzeba zarówno zaawansowanych umiejętności, jak i wielu różnych kosmetyków. Tusz do rzęs świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, kiedy zależy nam na tym, by jedynie lekko podkreślić spojrzenie, jak i na wielkie wyjścia. Aby okazał się skuteczny, musi zostać dobrze dopasowany do naszych indywidualnych potrzeb. W sprzedaży dostępne są tusze wydłużające, pogrubiające, podkręcające, wodoodporne, tusze intensywnie napigmentowane oraz  produkty, które łączą w sobie wszystkie te cechy. To, na który z nich się zdecydujemy, zależy wyłącznie od nas. Ważne, aby sięgać po produkty o przedłużonej trwałości, jak np. maskary pochodzące z linii Colossal marki Maybelline, dzięki którym makijaż oczu będzie się dobrze prezentował przez wiele godzin.

2. Kredka do powiek

Kredka do powiek to kosmetyk, który, choć niewielki, może wiele wnieść do makijażu oczu. Najczęściej kojarzy nam się ona z czarnym kolorem, przy pomocy którego podkreślamy kontur oka. Tymczasem kredki do oczu mogą być też kolorowe i co bardzo ważne, być wykorzystywane samodzielnie do wykonania makijażu. Wystarczy, że na powiece narysujemy kolorową kreskę i wytuszujemy rzęsy i prosty, szybki a przede wszystkim efektowny makijaż jest już gotowy. Kolor kredki do oczu warto dopasować do koloru oczu, dzięki czemu pogłębimy spojrzenie, czyniąc je bardziej wyrazistym. Pamiętajmy też, że czarna kredka optycznie zmniejsza oko, dlatego też jeśli obrysowujemy nią kontur oka, starajmy się ograniczyć wyłącznie do górnej powieki, gdzie zastosowana pomoże nam wizualnie zagęścić rzęsy. Czarna kredka użyta na dolnej powiece sprawi bowiem, że oczy będą wyglądały na mniejsze. Analogicznie biała kredka zastosowana na linii oka optycznie je powiększy.

3. Cienie do powiek

Cienie do powiek to kosmetyki, które przez jedne kobiety są traktowane jako absoluty must have, przez inne zaś zupełnie pomijane w makijażu. Tymczasem umiejętnie wykorzystane sprawiają, że makijaż oczu jest bardziej widoczny i efektowny. Podobnie jak w przypadku koloru kredki do oczu, ich odcień warto dostosować do oprawy oczu i preferowanej na co dzień kolorystki ubrań. W zależności od posiadanych umiejętności, do makijażu oczu możemy wykorzystać zarówno jeden odcień, jak i kilka różniących się od siebie tonacją.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *