, ,

Prezent dla siostrzeńca na Święta Bożego Narodzenia

Prezent dla siostrzeńca na Święta Bożego Narodzenia

Obdarowywanie dzieci w święta sprawia najwięcej frajdy. Przyglądanie się ekscytującemu oczekiwaniu na Świętego Mikołaja i jego podarki przypomina nam beztroskie dzieciństwo, nic więc dziwnego, że chcemy najmłodszym w tym czasie podarować jak najwięcej radości, śmiechu i fajnych prezentów. Co wybrać dla siostrzeńca w rodzinie, kiedy nie do końca znamy jego preferencje i marzenia? Są na to sposoby!

Przede wszystkim należy wszystko dobrze zaplanować. Jeżeli planujemy już wstępnie zakupy dla całej rodziny i zastanawiamy się nad tym, co chciałby otrzymać nasz kilkuletni siostrzeniec skorzystajmy ze sprawdzonego sposobu, który przecież podsuwa nam sam Święty Mikołaj! Wystarczy przekonać brzdąca, że już widzieliśmy się z Mikołajem i prosił go o napisanie listu! Ne tylko dowiemy się czy maluch był grzeczny przez cały rok, przynajmniej w jego mniemaniu, ale również będziemy mieli gotową listę zakupów. Co jednak zrobić, kiedy kompletnie o tym sprytnym patencie zapomnimy, a święta już tuż tuż?

Zainteresowania przede wszystkim!

Kilkuletnie maluchy przeżywają płynnie fascynacje postaciami, zagadnieniami i ciekawostkami. Kto z nas nie uwielbiał w dzieciństwie Żółwi Ninja, dinozaurów czy Batmana. Najlepszym źródłem informacji na ten temat będą rodzice. Umówmy się więc na dyskretną pogadankę, dzięki której nie tylko wybierzemy coś specjalnego dla malucha, ale również unikniemy zdublowanych prezentów. Jeżeli rodzice trzymają już pod kluczem figurkę Batmana to dobierzmy np. pościel lub bluzę z tym motywem.

Może maluch marzy np. o konsoli lub konkretnej grze? Wtedy możemy np. zaproponować rodzicom wspólny wydatek i po prostu złożyć się na prezent, zaznaczając na bileciku, że oprócz Świętego Mikołaja w przygotowaniu prezentu brali udział rodzice i my. Pamiętajmy jednak o tym, że prezenty dla dzieci związane z elektroniką muszą zostać zaakceptowane przez rodziców. Współcześnie dzieciaki zbyt dużo czas spędzają przed monitorami i konsolami, więc może się okazać, że właśnie przerwaliśmy detoks małego od tego rodzaju rozrywek. Nikt przecież nie będzie miał serca odbierać siostrzeńcowi jego zabawki, a niestety ciężka pedagogiczna praca rodziców pójdzie jak krew w piach. Dlatego też zawsze konsultujmy świąteczne prezenty z rodzicami.

Jeżeli natomiast nasz siostrzeniec uwielbia np. wspomniane dinozaury możemy przygotować dla niego całą pakę wspaniałych niespodzianek! Album na temat dinozaurów, lampka z motywem diplodoka, puzzle ukazujące prehistoryczny świat i figurki będą idealnym przykładowym zestawem. Jeżeli dodamy do tego jeszcze świąteczny zapas słodyczy i owoców będziemy Mikołajem idealnym!

Nauka poprzez zabawę!

Pamiętajmy, że kilkulatek to mały człowiek, który bombardowany jest ciągle nowymi informacjami i jego proces uczenia się świata ciągle trwa. Nie brakuje na rynku wielu edukacyjnych propozycji dla dzieci, które dostarczają zarówno rozrywki, jak i wiedzy. Zaimponujemy na pewno również samym rodzicom, którzy także poświęcają swoją energię na edukację swojego dziecka.

Zabawki progresywne dla kilkulatków to obecnie złożone propozycje, które naprawdę potrafią wiele wnieść do jego codziennej nauki, warto więc odpowiednio wcześniej zainteresować się tematem i wybrać coś naprawdę praktycznego. Drugą propozycją mogą być gry planszowe i nie tylko. Nie brakuje tradycyjnych gier w nowych odsłonach, które mogą w pełni pochłonąć kilkulatka, dostarczyć mu nowych emocji i zmotywować np. do logicznego myślenia. Dodatkową atrakcją będzie fakt, że w świątecznym okresie chętnie zagrają z nim również dorośli, przedstawiając mu zasady i przekazując mu podstawy zdrowej rywalizacji.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *