Przeprowadzka na wieś - poznaj 5 korzyści z mieszkania na wsi!

Przeprowadzka na wieś - poznaj 5 korzyści z mieszkania na wsi!

Jeszcze jakiś czas temu mieszkanie na wsi kojarzyło się (szczególnie młodym ludziom) z “obciachem” i powodem do wstydu. Ludzie ze wsi uciekali do miast w poszukiwaniu pracy, możliwości zdobycia wykształcenia i poznania nowych ludzi. Dziś ten trend jest zupełnie odwrotny: miastowi chętnie przenoszą się na wieś, w poszukiwaniu spokoju i kontaktu z naturą. Poznaj kilka argumentów przemawiających za tym, że warto mieszkać na wsi!

Niczym nieograniczony kontakt z naturą

Dziś wieś nie jest już synonimem biedy – wręcz przeciwnie. Coraz więcej ludzi zazdrości tym, którzy mają swój domek na wsi lub chociaż na przedmieściach.

Żyjemy coraz szybciej i w coraz większym napięciu nerwowym. Betonowe dżungle, czyli duże miasta, dają z jednej strony wiele możliwości, z drugiej jednak przytłaczają.

Dookoła same bloki i biurowce, ulice zalane betonem lub wyłożone kostką, nowoczesna infrastruktura i architektura – wszystko to sprawia, że w mieście na próżno szukać ukojenia w postaci kontaktu z naturą.

Spacer po czystym, pachnącym lesie czy po zielonej, soczystej trawie to najlepsze lekarstwo dla ciała i duszy. Mieszkając na wsi taką “terapię” możesz stosować codziennie!

Efekt? Mniej stresu i większy poziom zadowolenia z życia!

Cisza i spokój

Mieszkanie na wsi to także gwarancja upragnionej ciszy, która jest najlepszym sposobem na skołatane nerwy. Nigdy więcej biegających i płaczących dzieci sąsiadów z góry, robiącego wieczny remont sąsiada obok czy awanturujących się sąsiadów z mieszkania poniżej.

Mieszkając na wsi w domku, zyskujesz nie tylko święty spokój, ale także niezależność i większą swobodę. Nikomu nie będzie przeszkadzała głośniej grająca muzyka czy Twoje krzątanie się po kuchni w nocy.

Własna, zdrowa żywność

Masz dość nafaszerowanej chemią żywności? Mieszkając na wsi, możesz samodzielnie uprawiać warzywa i zajadać się owocami z własnych drzewek. Jeśli czujesz do tego powołanie, możesz także mieć zwierzęta gospodarskie, dzięki którym będziesz mieć mleka, jajek i mięsa pod dostatkiem – wszystko doskonałej jakości, wolne od antybiotyków i chemii!

Mnóstwo sposobów na spędzanie wolnego czasu

Mieszkając na wsi możesz mieć więcej zwierząt, niż tylko chomika w klatce. Domek i chociażby kawałek ogródka stwarzają możliwości posiadania na przykład psa większej rasy, który męczyłby się w bloku.

Wsiadasz na rower i jedziesz na wycieczkę do lasu, wyciągasz leżak i opalasz się przed własnym domem, zabierasz psa i idziecie na spacer nad pobliską rzekę – możliwości wynikających z bliskiego obcowania z naturą jest wiele!

Wakacje przez cały rok!

Inni jeżdżą na urlop do małych miejscowości i na wieś, by oderwać się od codziennego zgiełku miasta. Ty, mieszkając na wsi, wakacje masz przez cały rok! Nawet jeśli musisz dojeżdżać codziennie do pracy w mieście, nie wracasz do dusznego, ciasnego mieszkania w bloku, a do tętniącego życiem i emanującego spokojem własnego, uroczego zakątka na łonie natury!

Czujesz, że mieszkanie na wsi jest dla Ciebie? Spakuj potrzebne rzeczy i skontaktuj się z Fortis Przeprowadzki wchodząc na stronę https://fortis-przeprowadzki.pl/, a przewieziemy je do nowego, wymarzonego lokum!

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

One Response
  1. Cześć! Widzę, że jesteś miłośniczką wiejskich klimatów 🙂 wychowałam się na prowincji i znam jej wady oraz zalety. Nie twierdzę, że nigdy tam nie wrócę, ale na pewno nie teraz. Dzięki nowej pracy tworzyłam się na świat. W przeniesieniu się do Gdyni pomógł mi profesjonalny transport mebli i nie musiałam się obawiać o to, jak przenieść swoje rzeczy w nowe miejsce. Póki co zostaję tam gdzie jestem, pozdrawiam!

     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *