,

Znak nieskończoności – biżuteria

Znak nieskończoności – biżuteria

Inifinity, czyli znak nieskończoności, to jeden z najpopularniejszych motywów, jeśli chodzi o najmodniejszą biżuterię. Szczególnie widać to na przykładzie celebrytek – zarówno kolczyków, jak i łańcuszków czy bransoletek, które w stylowy, piękny sposób wykorzystują cały potencjał tego wyjątkowego znaku. Co takiego ma w sobie biżuteria ze znakiem nieskończoności, że cieszy się tak ogromny zainteresowaniem?

Symbolika znaku nieskończoności

Znak nieskończoności jest niezwykle silnym symbolem. Zamyka w sobie równowagę sił, harmonię, doskonałość, ciągłość. Ale jego najważniejszą cechą jest to, że… każdy może dopisać do niego swoją własną symbolikę. I tak biżuteria ze znakiem nieskończoności może symbolizować zarówno nieskończoną determinację w dążeniu do spełniania marzeń, nieskończoną miłość czy siłę do walki. Tutaj właśnie leży cała tajemnica i sukces tego symbolu. Biżuteria z infinity dedykowana jest tym, dla których słowo nieskończoność ma osobisty wydźwięk, czyli… dla wszystkich. Nie bez znaczenia jest również wygląd odwróconej ósemki. Prosty, lekki, nowoczesny nie kłóci się z żadnym stylem, dlatego można powiedzieć, że biżuteria ze znakiem nieskończoności jest zarówno symboliczna, jak i uniwersalna.

Biżuteria ze znakiem nieskończoności na prezent

Biżuteria ze znakiem nieskończoności dostępna jest w bardzo wielu modelach. Można znaleźć zarówno proste, subtelne ozdoby, idealne do noszenia na co dzień, jak i bardziej wystawne, gdzie znak nieskończoności jest dodatkowo zdobiony kamieniami szlachetnymi lub też w jego formie zamknięte jest jakieś słowo. Jeśli zaś chodzi o same elementy – najpopularniejsze są bransoletki oraz łańcuszki ze znakiem nieskończoności, zarówno w złotym, jak i srebrnym wydaniu. Biżuteria ze znakiem nieskończoności to świetny pomysł dla prezent, bowiem można do niej dopowiedzieć wyjątkowe życzenia, a każdy odnajdzie w niej swój własny sens. Jest też po prostu modna i piękna, dlatego zachwyci każdą miłośniczkę stylowych ozdób.

Sprawdź również wpis o biżuterii antycznej.

 

Lubię pisać. Interesuje mnie moda, uroda oraz tematyka lifestyle. Namiętnie czytam książki - w szczególności interesuje mnie psychologia i reportaże. Skończyłam studia dziennikarskie i psychologię. Kocham zwierzęta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *