,

Jak dbać o paznokcie, by były długie i mocne?

Jak dbać o paznokcie, by były długie i mocne?

Piękne paznokcie to chluba każdej kobiety. Nie muszą być długie ani nawet pomalowane. Najważniejsze, by były zdrowe i zadbane. Wiele pań lubi jednak długą płytkę. Niewielu jednak udaje się zapuścić naturalne paznokcie na tyle długie, by czuły się usatysfakcjonowane. Najczęstsze problemy to miękka, łamiąca i rozdwajająca się płytka. Jak dbać o paznokcie, by zachwycały naturalnym, zdrowym wyglądem?

Jak zadbać o paznokcie?

Pierwszym krokiem do zdrowych, zadbanych paznokci wydaje się być odżywka. To prawda, jednak nie do końca. Trzeba wiedzieć, że paznokieć jest martwą strukturą. Dlatego ani odżywka, ani żaden inny specyfik nie naprawi i nie odbuduje płytki. Działanie odżywek, serów i innych preparatów wzmacniających paznokcie polega na powleczeniu ich warstwą ochronną, uzupełnieniu ubytków i zabezpieczeniu ich przed uszkodzeniami mechanicznymi i chemicznymi (chodzi o codzienne detergenty, jak mydła, płyny do naczyń czy środki czystości).

Warto oczywiście używać różnych odżywek – utwardzą płytkę i zabezpieczą ją przed dalszą degradacją. Jednak zniszczony paznokieć musi po prostu zrosnąć. Proces całkowitej „wymiany” płytki trwa około 6 miesięcy.

Pamiętaj również, że wygląd paznokci, skóry i włosów w największej mierze uzależniony jest od tego, co jesz! Witaminy i minerały dostarczane organizmowi w optymalnych dawkach z pożywienia to podstawa zdrowia organizmu, a tym samym – pięknego wyglądu.

Jak wzmocnić paznokcie po hybrydzie?

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda stylizacji paznokci. Łatwo go wykonać, wygląda estetycznie nawet przez 2-3 tygodnie, w dodatku pozwala zabezpieczyć płytkę przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Jednak nieumiejętne ściąganie stylizacji bardzo często skutkuje niestety osłabieniem paznokci. Zbyt mocny nacisk przy użyciu frezarki lub zbyt częste używanie acetonu do rozpuszczania lakieru może skutkować zmiękczeniem i mechanicznym uszkodzeniem płytki.

Zniszczone paznokcie po hybrydzie trzeba spiłować na krótko, a następnie zabezpieczać odżywkami. Wybieraj jednak te o jak najkrótszym i najbardziej naturalnym składzie (olejki, ceramidy, keratyna, minerały). Nakładanie agresywnie działających produktów kosmetycznych na uszkodzoną płytkę może skutkować podrażnieniami a nawet uczuleniem.

Bezpiecznym sposobem na regenerację paznokci po hybrydach są domowe sposoby. Najpopularniejszy to moczenie ich w ciepłej oliwie z oliwek z dodatkiem kilku kropel cytryny. Co jeszcze?

Domowe sposoby na paznokcie

Domowe sposoby na mocne paznokcie stosowały już nasze babcie i mamy. Podstawą pielęgnacji osłabionych paznokci jest maksymalne skrócenie ich oraz ochrona przed kontaktem z detergentami.

Wieczorami wmasowuj w oczyszczoną i osuszoną płytkę paznokcia i skórki wokół witaminę E lub bogaty olejek (np. arganowy). To jeden z najlepszych sposobów na naturalne „turobodoładowanie”. Zwracaj szczególną uwagę na to, by preparat wcierać starannie w pobliżu macierzy paznokcia, aby mógł rosnąć od razu zdrowy i wzmocniony!

 
Website

Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz socjologii i komunikacji społecznej. Technik usług kosmetycznych, miłośniczka zwierząt. Dzielę się z Wami moim doświadczeniem i spostrzeżeniami, przede wszystkim ze świata beauty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *